Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Dobostortát szeretnék sütni,...

Dobostortát szeretnék sütni, de a lapokat kör alakúra hogyan?

Figyelt kérdés

Tehát 6 kör alakú lap lesz. Utólag vágjam ki a lapokat vagy még a nyers tésztát? Nem piskóta alapú lesz a tészta, hanem ez:

[link]


2012. jan. 30. 19:10
 1/8 anonim ***** válasza:
szerintem teljesen mindegy mikor vágod körbe,de ha attól félsz hogy kisült állapotba törik a tészta akkor még nyersen csináld
2012. jan. 30. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Kondor Judit ***** válasza:
Én pl. egy lábost fognék be erre a célra,persze az alján sütném:)
2012. jan. 30. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Mindenképpen a nyers tésztát nyújtsd kör alakúra, mert ez a fajta sülés után száraz lesz és törne, ha vágni akarnád. Amúgy puhulnia kell miután kikented, tehát fogyasztás előtt állnia kell pár órát legalább, hogy szeletelni tudd. Kinyújtod a tésztát, és mondjuk egy akkora lábast ráborítasz, amelyik olyan, mint a tepsi szélessége, körbevágod, és úgy sütöd.
2012. jan. 30. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Hát süsd tortaformában :) Nyersen könnyebb formára vágni.

De azt ugye tudod, hogy ennek a dobostortához nem sok köze van?

2012. jan. 30. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
És nem finom ezt a recept? Nem baj, ha nem pont dobostorta ízű, de valami olcsóbbat kerestem. :/
2012. jan. 30. 19:39
 6/8 anonim ***** válasza:
Amúgy finom. De még olcsóbban jössz ki, ha hókockát készítesz, és az csak 3 lap.És nem kell hozzá két margarin, csak egy.
2012. jan. 30. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
én a hatlapost szalakálival ismerem.ez sem rossz, de én köralakban csak tortaformában tudom elképzelni, hogy tortaformája legyen. ha van formád, szabj bele egy köralakú sütőpapírt, azzal szabd ki a tésztákat és egyenként süssed meg. majd a formába téve kend meg őket, és szépen egyben maradnak, amikor lepattintod a formát.
2012. jan. 31. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Tegnap 20:03-as kedves válaszoló, leírnád a hókocka receptjét? megköszönném:)
2012. jan. 31. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!