Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Milyen feltét illik az olyan...

Milyen feltét illik az olyan pizzához, amin borsó is van? Tejfölös alap jó? Abba milyen fűszer kell? És még mi illene hozzá a sajton kívül?

Figyelt kérdés
Van itthon rengeteg konzerv borsó és szeretném felhasználni.

2012. febr. 1. 14:47
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Én inkább a hagyományos paradicsomos alapot tudnám elképzelni hozzá, tejfölös-borsós az elég fura. Ettől eltekintve a borsó elég semleges izű, így bármi mehet rá: sonka, gomba, kolbász, hagyma, kukorica... akármi. és a szokásos fűszerezés, bazsalikom, bors,oregano stb.
2012. febr. 1. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
csak pizzában gondolkodsz vagy azt szeretnél mert nem biztos hogy a borsó a sütőben úgy reagál ahogy szeretnéd mármint lehet kiszárad inkább csinál valami tokány szerűt tésztával csak egy vélemény
2012. febr. 1. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
84%

tényleg összezsugorodik, kiszárad a borsó, mire megsül a pizza.

én is ajánlok mást, hátha kedvet kapsz hozzá. nagyon finom

a zöldborsópörkölt, tejfölösen tésztával vagy rizzsel.

a zöldborsós omlett is egy kis hagymát alátéve ízletes és laktató.

majonézes borsó is szóba jöhet.

ha mégis ragaszkodsz a pizzához, jó tejfölös fokhagymás alapra tedd, és vastagon borítsd be pl füstölt reszelt sajttal, de trappistával is finom lesz, csak takarja jól be a borsót.ha van egy kis bazsalikommal is megszórhatod a sajtpaplan alatt.

2012. febr. 1. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Érdekes szitu:)

Ha nekem ilyesmim lenne, akkor calzone-t csinálnék. Ez azt jelenti, hoghy félbe hajtod a vékony pizzatésztát, megtöltöd, lenyomogatod a szélét, és sajtot sütsz rá. Kb. töltött pizza. Mert így puha, szaftos maradna a borsós szósz.

Ehhez én tejfölös szószt el tudnék képzelni. Bazsalikommal, fokhagymával, sóval ízesítve, és reszelt sajtot is nyomnék a töltelékbe. Így ha megsül, a belsejéből majd kifolyik a forró, szaftos, meleg, tejfölös, sajtos, borsó:)

2012. febr. 1. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Na, látom, előzővel eléggé egyhagyásúak lehetünk:D
2012. febr. 1. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm! Sok jó ötletet adtatok. Szerintem több félét is ki fogok próbálni ezek közül.
2012. febr. 1. 19:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!