Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Miért van az, hogy amikor...

Miért van az, hogy amikor finomat és szépet kéne sütni, mindig bénán sikerül, pedig ugyanúgy csinálom, ahogy máskor is? Most nem csak a családnak lenne.

Figyelt kérdés

Konkrétan a muffint rontottam el...

[link]

Nem tudtam bele eperszörpöt tenni, de ennyi a külülönbség csak. Meg annyi, hogy a vajat múltkor folyósra olvasztottam a mikróban véletlenül, de akkor sokkal jobb lett. Most lesüllyedt az aljára a csoki, és a tészta állaga is más lett. Másik sütőben sütöttem, ez lehet a baj? De attól nem lesz más a tészta... Hab a tortára, szó szerint, hogy szépet akartam, és tejszínhabsprayt használtam, ki lehet találni, perszehogy elolvadt, pedig hideg volt a muffin és jól felráztam... Ennyire béna lennék vagy ennyire szerencsétlen??


2012. febr. 4. 17:20
 1/5 anonim ***** válasza:
Ez valami Murphy törvény lehet!Velem is mindig ez,van,hogy a sima hétköznapokon isteni jó sütiket csinálok,amik kinézetre is megállják a helyüket,de amikor nagyot kéne alakítani pl.:szülinap,karácsony,húsvét vagy akármilyen alkalom,tuti,hogy borzasztóan sikerül még a legegyszerűbb süti is.:S
2012. febr. 4. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

ez így van, minél jobban stresszel az ember, hogy most szuperül sikerüljön, akkor biztosan beüt a ménkű...:)

ekkor szoktam magayarázni, "ronda, de finom", és bejön, még dícsérik is az elcseszett (szerintem) sütit.

2012. febr. 4. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Gonosz Murphy, veletek is kibabrál akkor, nem csak velem... Mellesleg ennek az íze se valami főnyeremény :S
2012. febr. 4. 18:09
 4/5 anonim ***** válasza:

Sztem ez mindenkinél így van.

Mindig sütök tortákat pl a családba mindenkinek szülinap névnapra, sima apró sütiket is állandóan sütök.

Ismerősöm aki napi szinten itt van, megkért hogy a tesójának süssek szülinapi tortát.

Persze az volt bennem hogy mivel ugy mond rendelésre csinálom különösen jónak kell lennie.na ná hogy nem állt össze, szét esett, nem emelkedett meg a piskóta, kevés lett a krém és még a díszítés sem úgy sikerült.

Pedig nem nagyképűségből, de tortát az előtt soha nem rontottam el.

Főzésnél is ha úgy állok neki hogy na most kiteszek magamért és isteni finomat főzök, akkor tuti vagy elsózom, vagy ízetlen lesz, vagy száraz lesz a hús.

De ha 11-kor ránézek az órára, hogy jól van most már ideje lenne főzni valamit, semmi kedvem de össze ütök valamit, akkor az finom lesz. :D

2012. febr. 4. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Hát ez bizony mindannyiónkal előfordult már... - velem is. Amikor a legjobban akarjuk, akkor nem sikerül úgy, ahogy szeretnénk. De oka lehet a másik sütő is, mert ezt én is tapasztaltam már minthogy 2 sütőm van, és nem úgy süt az egyik, mint a másik. Aztán még azt mondják, hogy a maffin tésztáját nem szabad nagyon kikeverni, agyonkeverni, mert akkor nem lesz olyan jó. A tejszínhabsprayről pedig csak annyit, hogy ha nagyon jót karsz, akkor a sprayt főleg ne használd, mert az bizony 1 perc alatt összeesik, és szétfolyik. De hidd el legközelebb jobban fog sikerülni, majd meglátod! Csak ne izgulj annyira. Jó sütést legközelebbre!
2012. febr. 4. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!