Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mennyi tesztat kell fözni fel...

Mennyi tesztat kell fözni fel liter levesbe?

Figyelt kérdés
Kb. hany dkg teszta, tehat az aranyok erdekelnenek.

2012. febr. 9. 13:26
 1/8 A kérdező kommentje:
Sürgös, meg mara kellene elkeszülni a levesnek!!!
2012. febr. 9. 13:39
 2/8 anonim ***** válasza:
egy marokkal
2012. febr. 9. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Lehetne pontosabban?

Mekkora marokkal? Hany dkg egy marok?

2012. febr. 9. 14:01
 4/8 doboszoli ***** válasza:
Ne dekázz! Markolj bele, olyan marokkal amilyen van.
2012. febr. 9. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a velemenyedet, es varom masok valaszat is!

Pont azert tettem fel a kerdest, mert a deka erdekel, szeretnem vegre kideriteni az aranyokat!

Amugy 2 marekkal tettem bele, most eppen eleg gyernek nezett ki a levesben, mert ez a marek sztem egy idiota meröegyseg. Maskor meg tul sok. Persze az is igaz, ilyen keves levesnel jobban feltünik, ezert jobbnak tartom a "dekazast".

Ha van, aki mar kimerte dekara, hogy mennyi leveshez hany deka teszta valo kb, köszönöm elöre is, hogy megirja!

2012. febr. 9. 23:15
 6/8 anonim ***** válasza:

Ezt nehéz megmondani, mert attól függ, kinek mennyi tészta kell bele. Az öcsém úgyszereti a levest, ha megáll benne a kanál, a férjem meg úgy, hogy ha egy tányérnyiban van 8-10 szem tészta.

Márcsak ezért sem lehet pontos értéket megadni.

Én egy evökanálnyit szoktam fejenként a levesbe tenni.

De ettöl függetlenül a tészták között is van különbség, van, amelyikböl sokkal kevesebb is elég, van, amelyik meg jobban megdagad.


NEked csak azt tudom javasolni, hogy markolj bele a tésztaba, mérd le a saját mérlegeden, hogy ez mennyi, és ha kevésnek érzed (de azt azért figyeld, hogy megföve sokkal több lesz, mint amikor beleteszed), akkor tegyél még eggyel. Amikor kitapasztaltad, hogy neked mikor optimális, akkor az egy maréknyi súlyát megszorzod azzal, ahány maréknyit tettél bele összesen.

2012. febr. 12. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Fél liter levesben főzöd ki (és a fazékból tálalod a levet) vagy összesen fél liter levest fogsz enni és abba kell a tészta? A fél liter leves annyira kevés, hogy nem is érdemes bele tésztát főzni... Ha mégis, akkor cérnácska nevűt vegyél, az 2 perc alatt kész, és egy marékkal tegyél bele. (Nem hiszem, hogy lesz itt olyan, aki előszed mérleget, tésztákat és leméri... Én egy fazék leveshez szoktam fél csomaggal kifőzni, az kb. 12 deka.)
2012. febr. 12. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a valaszokat!

Igen, fel liter vizzel keszült leves eleg nalunk (kimerem), neha sok is. :)

Megprobalom a kanalas modszert, köszönöm!

2012. febr. 12. 23:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!