Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Készített már valaki házi...

Budaiviktoria kérdése:

Készített már valaki házi tésztát kukoricalisztből?

Figyelt kérdés
A férjem glutén érzékeny, és szerettem volna kukoricalisztből tésztát készíteni neki (van már tésztanyújtó gép is), de nagyon omlós lett a tészta, mint amikor a margarint elmorzsolom a liszttel. A lisztbe tettem tojást és kevés vizet is, de nem tudtam keményre gyúrni. Köszönöm!
2012. jan. 29. 21:19
 1/5 anonim ***** válasza:
Hogyan gondolod hogy kukoricalisztből tésztát gyúrni? Mi tartaná össze?
2012. jan. 29. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
off: hol találtál tésztanyújtót? és mechanikus vagy elektromos? ill. műanyag vagy fém?
2012. jan. 30. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

kevert tésztát csinálj kuki lisztből, és őzgerinc formávan süssed meg.

most voltam kórházban és a gluténdiétásoknak mindig azt sütöttek sósan, édesen is.

mi is szívesen megettük, ha megkínáltak bennünket:)

2012. jan. 30. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az én férjem is liszérzékeny :


A kukorica lisztből nem tudsz jó tésztát csinálni. felesbe kell a gluténmentes lisztel csinálni.

Ajánlom nektek.. BARBARA -liszt termékeket,van kenyérhez ,gyúrt tésztákhoz süteményekhez való liszt.

A MESTER CSALÁD . HU- itt sok terméket találtok és az egész ország területén szállitanak házhoz. Igy szállitásal is olcsobb mint ha , multinál vagy ételalergiás boltban vennétek..

2012. jan. 30. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Vettem nemrégiben olyan tésztát a boltban, ami csak kukoricaliszt és víz keveréke volt- ez állt a zacskón. Arra lettem volna kíváncsi, hogy milyenek az arányok, hogy jól nyújtható legyen és utána főzéskor ne essen darabjaira. A gluténmentes lisztet majd megnézem, köszi a tanácsot. A tésztanyújtó gépet pedig nagymamámtól kaptam, fém, és jól működik fehér lisztes tésztával:-) Adott egy csigacsinálót is, ami az anyukájáé volt, 1946-os készítésű:-) Szóval senki nem készített még ilyen tésztát?
2012. jan. 30. 21:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!