Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Írnátok olcsón elkészíthető...

Írnátok olcsón elkészíthető szénhidrát-szegény ételeket? Esetleg valami jó link ilyen ételekkel?

Figyelt kérdés
Köszönöm!

2012. febr. 17. 11:09
 1/5 anonim ***** válasza:

Bármelyik kalória-táblázatot megnézed, az utolsó oszlopban az ételek ch. mennyiségét mutatja.

Ezek szerint:

- szinte semmi ch. nincs a belsőségekben (máj, pacal stb.)

- minimális mennyiség a halban, baromfiban

Legtöbb a tészta és kenyérfélék, valamint hasonló mennyiség a száraz bab, száraz borsó,


Nézz át egy ilyen táblázatot, sokat segít!

2012. febr. 17. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszi, ezt én is tudom, és meg is néztem a táblázatokat, csak sajnos a hús a saláta és a papaja elég drága. Hogy csak néhány példát említsek...


Konkrét ötleteket szeretnék, nekem terhességi cukor miatt kell most megvonnom, de nem nagyon durván, csak visszafogottan, viszont semmi tapasztalatom az ilyesfajta konyhával.

2012. febr. 17. 11:23
 3/5 A kérdező kommentje:
És sajnos pont ami olcsó (tészta, krumpli, rizs), azokat nem ehetem...
2012. febr. 17. 11:25
 4/5 anonim ***** válasza:
Szia, szerintem rizs helyett próbáld ki a bulgurt, annak sokkal alacsonyabb a glikémiás indexe. Ráadásul nagyon finom,és mindenhez jó. Asszem 100 gramm olyan 70 ft körül van, tehát nem olyan vészesen drága.
2012. febr. 17. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Megnéztem ezt a bulgurt. Háát! 100g-ban 69 g szénhidrát van, ez erősen tiltólistás mennyiség, több, mint a csokiban...

Nem is csoda, hiszen búzából van.

No meg egy kg 700 Ft, míg a rizs 200...

És sajna én pont azt szeretném elkerülni, hogy 3 felé kelljen főznöm, mert a pici lányom tej és szója allergiás, tehát már így sem egyszerű...

De azért köszi!

2012. febr. 17. 12:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!