Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Szénhidrát szegény táplálkozás...

Szénhidrát szegény táplálkozás hogy néz ki?

Figyelt kérdés
17 éves lány vagyok,és van rajtam némi felesleg,de ez főleg a lábaimon,és a fenekemen.Sajnos genetikailag vastag lábúnak születtem,de szeretnék belőle fogyni amennyit csak lehet,de ehhez szénhidrát szegény táplálkozás lenne a legcélravezetőbb és mellé a sok futás.De én koplalni nem bírok,a szénhidrátról is nehezen tudok lemondani,de muszáj lesz.Reggel eszem kenyeret,meg mondjuk ebédre egy kis szénhidrát,utána semmi az úgy jó?Írnátok egy ilyen szénhidrát szegény étrendet nekem,csak úgy mintaként?:)
2011. jún. 17. 08:46
 1/5 anonim ***** válasza:

szénhidrátra szükségünk van!!, ha megvonod magadtól erőtlen leszel, és 2-3 nap alatt feladod és bezabálsz, még a testépítők se mondanak le a szénhidrátról, gondolom neked nem a full izmos test az álmod, hanem inkább a formás de egyben karcsú alak

reggelire egyél teljes kiőrlésű kenyeret sok zöldséggel, főtt tojással, csmell, pulykamellfelvágottal, sovány sajttal, körözött stb

zabpehely sovány joghurttal, kefírrel, tejjel és gyümölcs

ezeket váltogasd 2-3 naponként nem lesz unalmas

tízórai gyümölcs egy pohár joghurt, gyümölcsturmix, zöldséglevek

ebéd: párolt, grillezett, sütőben sült stb..husok, halak, tojás, rakott-töltött zöldségek, zöldségmártások, krémek, főtt krumpli, rizs, kuszkusz, zöldségek, saláták, párolt zöldségek, hüvelyesek, zöldséglevesek, krémlevesek, váltogasd őket

uzsonna, paradicsomlé, zöldséglé, zldségek, joghurt, kefír

vacsora túró zöldséggel

víz, zöld tea, gyümölcstea

chips, üdítő, csoki, fehérliszt, zsíros husok, ételek, kiiktatva

mozgás

sok sikert!

2011. jún. 17. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

*szénhidrátra szükségünk van!!, ha megvonod magadtól erőtlen leszel, és 2-3 nap alatt feladod és bezabálsz,


Ebben igazad van, de egy szóval nem mondta, hogy nem akar enni szénhidrátot. Sőt, felsorolta, hogy reggel eszik kenyeret, és délben is valamit.

2011. jún. 17. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen:)

Nem akarom magamtól megvonni teljesen a szénhidrátot,nem is bírnám,de nem is akarok vacsira megenni 1 kiló tésztát....

Amiket felsoroltál kajákat,teljesen jók,csak nem tudok mindent beszerezni,meg az áruk se utolsó szempont.

2011. jún. 17. 09:18
 4/5 anonim ***** válasza:

Úgy tudod megoldani a szénhidrátszegényebb, fehérjegazdag étkezést, hogy a zsírszegény húsfélékből és tejtermékekből sokkal többet eszel, mint eddig, ballasztanyagként nagyon sok zöldséggel (ami ne kukorica és cukorborsó legyen), viszont az ilyen "alap" köreteket, mint tészta, krumpli, cukros és lisztes termékek elhagyod, délután legalábbis mindenképpen, rízsből mehet, de csak keveset és ha lehet barnát. Szóval délutánra a tányérod nyugodtan roskadozzon a zöldségtől és legyen jól megrakva csirkemellel, pulykamellel, hallal, így laktat és ellát tápanyaggal, anélkül, hogy hízlalna.


Nézz körül az akciós zöldségfélék között és tankolj be belőlük, csirkemell, pulykamell akciókat is elcsíphetsz, érdemes olyankor sokat venni és lefagyasztani. Sós lében tonhalkonzervet is meg lehet engedni néha, hipermarketeknek általában van sajátneves olcsóbbért, az pl. paprikával finom, ugyanúgy a zsírszegény túró + paprika se annyira vészes árban.

Persze mindenképp többe fog kerülni, mint mondjuk a lekváros tészta vagy a krumplifőzelék, de szerintem érdemes ráfordítani.

2011. jún. 17. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Hát szénhidrát szegény táplálkozást nagyon nehéz csinálni, tojást meg húst és halat ehetsz csak:) esetleg fehérjeturmix no meg kolbászok,szalonna:)
2011. jún. 17. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!