Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Milyen receptet tudnátok...

Milyen receptet tudnátok ajánlani 1 kg tengeri halfiléhez? A "szokványos" sült, vagy rántott halon kívül.

Figyelt kérdés
Ne legyen nagyon fűszeres, gyerekek miatt.
2012. febr. 20. 13:45
 1/3 anonim ***** válasza:
75%
fish and chips sörös palacsintatésztában...
2012. febr. 20. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Tejfölös halfilé


Hozzávalók:


4 db tengeri halfilé (én 1 kg fagyasztottból szoktam)


2-3 dl tejföl


10 dkg reszelt sajt


1 citrom


1 g. fokhagyma


liszt


pirospaprika



olaj



A halfiléket felengedem, kettévágom, sózom és citromlevet csavarok rá. Hagyom egy fél órát állni.


Lisztbe pirospaprikát keverek, a halról egy konyhai papírtörlővel leitatom a fölösleges nedvességet, megforgatom a paprikás lisztben és nem túl bő olajban megsütöm. Egy sütőpapírral bélelt tepsibe kiszedem.


A tejfölt összekeverem a reszelt sajttal, a reszelt fokhagymával és a sóval, majd bevonom vele a halszeleteket. Tálalás előtt kissé átsütöm, de csak annyi ideig hagyom a sütőben, míg a sajt ráolvad és kissé rózsaszínesedni nem kezd.


Én nem szoktam citromlével meglocsolni, illetve saját tapasztalatom szerint nem kell alá sütőpapír, ha teflon tepsibe teszed.

2012. febr. 20. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Beáztatom fokhagymás tejbe pár órára.

Majd "kicsavarom" sózom borsozom, és beleforgatom lisztbe, és hirtelen kisütöm forró olajban.

Kb fél-1 kg krumplit felkarikázok, megfőzök, vagy megfőzök és felkarikázok:) kimargarinozok, vagy olajozok egy tepsit, alulra leterítem a krumplit,rá a halat, csinálok kb 1 dl olajból, kb 4 púpos ek. lisztből és 1 liter tejből besamelt, ha kész reszelek bele 4 gerezd fokhagymát, megsózom, és ráöntöm a halra, majd reszelek a tetejére sajtot:)

2012. febr. 21. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!