Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Egyszerű tortilla receptet...

Egyszerű tortilla receptet keresek, amibe elég egy féle liszt akár. Van ilyen?

Figyelt kérdés

2012. márc. 1. 20:46
 1/7 tetro ***** válasza:

http://www.gyakorikerdesek.hu/etelek-italok__sutes-fozes__26..

hozzá tenném, hogy szerintem a tortillához kukorica lisztet is használj

2012. márc. 1. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

[link]


Tuti recept, én már vagy 10x megcsináltam. Sima fehérliszt kell hozzá.

2012. márc. 1. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nektek puha marad,vagy megkeményedik,és törik?
2012. márc. 2. 02:42
 4/7 anonim ***** válasza:

Simán csak sima búzaliszt kell hozzá. Kukorica lisztből ritkán, és iszonyat drágán van olyan, ami használható lenne.

(mexikóban egyáltalán nem úgy csinálják a kukorica lisztet, mint mi, így a mi hagyományos kukorica lisztünket fölösleges használni, nálunk búzaliszttel tökéletesen helyettesíthető)

Gyorsan, magas hőmérsékleten kell sütni, és rögtön letakarni. Úgy nem törik.

2012. márc. 2. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ja, és ne csináld nagyon keményre, hogy sütés végére is maradjon benne némi nedvesség, amitől puhább lesz.
2012. márc. 2. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

500 g liszt, kis ek só, 1dl olaj, 1.5dl viz, 1kiskanal sütőpor.. összegyúrod, gombócokat csinálsz belőle, letakarod vizes ruhával, fel órát állni hagyod. Nyújtó deszkán nyújtod, palacsintasütő serpenyőben sütöd, közepes fokozaton. Amíg sül kinyújtasz egy újabb gombócot, és megtömöd azt ami elkészült. Betekered, alufóliával rögzíted.


Húsra isteni recept: csirkemellet csíkokra vágsz, gyömbérrel vékonyan fűszerezed. Serpenyőben egy 1dl olajat 3ek mézzel melegítesz, ebben sütöd a húst amíg a méz kicsit elkaramellizálódik.


Én mindig így csinálom, kedvesem és az egész családom, barátok, mindenki imádja. Már kezdem utálni csinálni :D

2012. márc. 2. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm!Ha van még valami jó ötlet,szívesen fogadom!
2012. márc. 2. 14:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!