Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hol találok finom gyümölcsös...

Hol találok finom gyümölcsös csirkemell -receptet vagy bármit, ami különleges és tökéletes egy gyertyafényes itthoni vacsorához?

Figyelt kérdés

Sziasztok, anyukám szülinapjára egy meglepi kaját szeretnék csinálni, valami fincsi különleges kaját, az erkélyen lesz a gyertyafényes vacsora (apukámmal csinálnánk meg)

Valami gyümölcsös csirkemellre (v. pulykamell) gondoltunk, de bármi jöhet jóformán, ami könnyű kaja, finom és olyan közepes nehézségű.

A segítségeteket előre is köszönöm!


2009. jún. 10. 18:47
 1/9 anonim ***** válasza:
79%

leirom a kedvencemet:

csirkemell fileket besozod/beborsozod, sutot kikened vajjal/margarinnal (egy csopp etolaj is mehet ra)


sutot elomelegited (kb 180fok), 8-10 percig sutod (meg is ordithatod kozben), hogy mindket oldala kifeheredjen esetleg megpiruljon kicsit


majd mindegyik tetejere raraksz egy fel barackot (lehet friss vagy konzerv is, ha konzerv akkor kicsit kesobb rakd ra), es kis sajtot a tetejere


fel lehet dobni egy kis sonkaval (a barack ala)


es tovabb sutod persze egy olyan 15-20 percig amig szepen megsul, kozben elkeszited a koretet hozza


(barack helyett lehet mas is, szilva peldaul azzal is jo, csopp majoranna sem rontja el)

2009. jún. 10. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
79%
ordithatod=fordithatod
2009. jún. 10. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
87%
Én egyszer csináltam olyat, hogy vettem filézett csirkemellett, jó alaposan megmostam, tettem rá sót, borsot. A csirkemelleket betettem egy tepsibe, és ráöntöttem egy vegyes gyümölcskonzervet, levestül. A tepsire alufóliát tettem, be a sütőbe, kb. 20-25 percre, aztán kivettem, levettem az alufóliát, és vissza a sütőbe pirulni. NAgyon finom lett. Burgonyapürével pedig pazar : )
2009. jún. 10. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
61%
Ha nincs ötletem, hogy miként csináljam meg a kaját, vagy újítani akarok, akkor a mindmegette.hu-t használom. Sok jó recept van rajta.
2009. jún. 10. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2009. jún. 10. 20:02
 6/9 anonim ***** válasza:
65%

ha két személyre akarod, akk mindennek a felét rakd bele :


Hozzávalók (4 személyre): 1,5 evőkanál + 1 evőkanál olaj, 1,5 evőkanál citromlé, 2 evőkanál méz, 1 csipetnyi őrölt gyömbér, 1 kiskanál szójaszósz, 4 nagy csirkemell, 1 evőkanál vaj, 1 avokádó, 1 csipetnyi sárkányfű, 40 dkg felezett őszibarack (konzerv), fél narancs leve, néhány levél fejes saláta, néhány szem dió.

Másfél evőkanál olajat, a citromlevet, a mézet, a gyömbért és a szójaszót összekeverjük. Ráöntjük a húsra, és legalább 3 óráig állni hagyjuk. Az avokádót megtisztítjuk és felszeleteljük.

A húst kivesszük a szószból, és beszórjuk a sárkányfűvel. A maradék 1 evőkanál olajat és a vajat serpenyőben felmelegítjük, és a húst aranybarnára sütjük benne. (Ne süssük túl!) Az őszibarackot néhány gerezd kivételével pürésítjük. A szószt felmelegítjük, és belekeverjük a barackpürét. Hozzáöntjük a narancslevet, és öt percig lassú tűzön főzzük, majd állni hagyjuk. Tálalótálon elhelyezzük a hússzeleteket és a salátaleveleket. Leöntjük a barackos szósszal, és a barackgerezdekkel, az avokádóval és a dióval díszítjük.

2009. jún. 11. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Felszeleteled a csirkemellet,befüszerezed,és vajon kissé mesütöd,hogy a füszereknek megmaradjon az ize. Belerakod jénaiba,teszel rá konzervbarack szeleteket. Amibe a husit sütötted vajba beleöntöd a barack levét,tejfölt és sajtot teszel bele,meg egy nyers tojást,és még lehet izesiteni. Ezt a mártást ráöntöd a csirkére,lefeded fóliával,ha már majdnem kész leveszed hogy megpiruljon. Én rizzsel ajánlanám.
2009. jún. 12. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia


Gondolom a vasi mar elkeszult, meg el is fogyott, de gondoltam irok egyet hatha egyszer meg hasznat veszed...

Mellet (pulyka vagy pipi) megmosod,so-bors, vajon megsutod.

Sargabarackot vagy oszibarackot foztejszinnel oszeturmixolsz,a melleket beleteszed egy tepsibe, leontod a tejszines cuccal, es foli alatt meg kb fel orat sutod.

Krumplipure es feherbor hozza...hat akarkinek is csinalod meg ezt az tuti dob egy hatast es zaklatni fog hogy csinalj meg ;)LOL :)

2009. jún. 13. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi a recepteket!
2009. júl. 3. 17:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!