Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Derelyébe avagy barátfül...

Derelyébe avagy barátfül tésztájába muszáj tojást rakni? Vagy ki lehet spórólni belőle?

Figyelt kérdés
Tojás érzékeny lettem.

2012. márc. 31. 05:40
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

én a nudli tésztájából szoktam barátfülét csinálni.Soha nem raktam még bele tojást.Én még úgy tanultam a nagymamámtól.hogy főtt ksumpli megtörve.liszt (hát ezt,hogy mennyi,nem tudom pontosan megmondani neked,mert annyit amennyit felvesz,ez krumpli mennyiségtől és minőségtől függ), és egy kis zsíradék.

Én azóta is mindig így készítem a nudlit,a barátfülét.és a gombócokat is.

A tojást gondolom csak azért szokták bele tenni,hogy jobban összeálljon.az enyém még sosem esett szét.Jól kidolgozom a tésztának valót és utánna kedvem szerint formázom.

2012. márc. 31. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszi a tippet!

Mi felénk tojást rakunk gombócba,nudliba,derelyébe.Így tanultuk ágról-ágra.

2012. márc. 31. 07:07
 3/5 anonim ***** válasza:
Nyugottan csináld úgy ahogy az első írta.Én is tojással tanultam, aztán történt egyszer hog már megtörtem a kruplit amikor észre vettem hogy nincs itthon tojás, így megcsináltam anélkül.Azóta csak tojás nélkül csinálom, mert sokkal finomabb és puhább úgy a tészta. :)
2012. márc. 31. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Valóban nagyon finom lett.A gyermekem ezt vacsorázott.

Most már mindíg így fogom csinálni!!!Köszönöm nektek!!!

2012. márc. 31. 19:28
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem pontosan a kérdésedre válaszolok, de úgy vettem ki, hogy nem régen vagy tojásérzékeny, ezért hátha tudok segíteni neked, én már közel 1,5 készítek így (és tejmentesen) mindent a kisfiamnak és magunknak is, mert ritkán főzögetek külön.

Ha már tudod ezeket, bocsánatot kérek, hogy beleokoskodtam. :-)


A tojásfehérjét lenmagpehellyel tudod helyettesíteni. Be kell áztatni, és a belőle kiázó kocsonyás anyag olyan, mint a tojásfehérje. Sütikbe sajnos nem jó, mert felverni habnak nem lehet.

Aztán keményítőt is használhatsz tojás helyett (már zöldséggel töltött "Stefánia-szeletet" is sütöttem tojás nélkül, és nem ment szét egyáltalán).

Süteményekbe az olaj-szódabikarbóna kombináció helyettesítheti. Én nem vagyok oda az olajért, úgyhogy még kísérletezem.

És még egy tapasztalatom: szinte mindent meg lehet sütni tojás nélkül (még rántottát is, kölesből), csak bátran kell kísérletezni!

2012. márc. 31. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!