Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Honnan szerezhetnék tömbös...

Honnan szerezhetnék tömbös marcipánt? (bővebben)

Figyelt kérdés
Sajnos vidéki vagyok (békéscsabai), és nem tudom, itt van-e lehetőség tömbös marcipán beszerzésére. Mintha színes kis rudakat láttam volna már, viszont nagyobb kiszerelésben nem emlékszem. A natúr is jó lenne, viszont akkor valami géles festék (?) kéne hozzá, ezt olvastam egy oldalon. Kérdésem, hogy Spárban, Tescoban, Interspárban, valahol be lehet-e szerezni ezt? Elég fontos lenne:) Köszi

2012. ápr. 15. 16:54
 1/9 anonim ***** válasza:

Szia!


A Tesco-ban és az Intersparban biztosan van (legalábbis itt Budapesten mindkettőben árulnak). Színezni pedig ételfestékkel szokták :)

2012. ápr. 15. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Húú, köszi:) Remélem találok, mert utolsó reményem:D Megnézem majd, köszi:)
2012. ápr. 15. 17:12
 3/9 anonim ***** válasza:
Okés, remélem sikerül! :)
2012. ápr. 15. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

az Aldi, a Lidl is tart kis tömb marcipánt.

ha sehol nem kapnál, igazi minőségit kaphatsz gyulán a 100 éves cukrászdában. igaz 22 km.:)

2012. ápr. 15. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Az Interspar is Gyulán van:) Át tudunk menni, vannak ott rokonok, sőt, Anya is minden nap átmegy rajta, mikor megy dolgozni, szóval megoldható. Az árától viszont jobban félek.:$
2012. ápr. 15. 17:35
 6/9 anonim ***** válasza:
Pesten a CBA Primában is van. Metro áruházban is. Egyébként ha nem kapsz színeset, ételfesték van a Tescoban.
2012. ápr. 15. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Igen, tudom, hogy lehet színezni, az első probléma az volt, hogy hol találok egyáltalán ilyen nagyobb kiszerelésben, mert azt a színes kis csíkokat azért nem szeretném annyira, mert igazából muffin tetejére szeretnék angol zászlót, de akkor ugye csak fehér, piros, meg kék kell, zöld, sárga meg ilyenek nem, és akkor felesleges lenne annyit megvenni, ráadásul kékből több kéne, és így csomó feleslegessé válna a többi színből, ezért kerestem nagyobb kiszerelést:) De utána nézek majd a helyeken, amiket írtatok, köszönöm mindenkinek:)
2012. ápr. 15. 19:15
 8/9 anonim ***** válasza:
Tegnap vettem az Auchanban :) Bár nem írtad, hogy van-e a közeledben.
2012. ápr. 15. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogy van-e Békéscsabán cukrászdiszkont? Mert ha van, akkor ott tudsz venni 15 dkg-osat, de van 1 kg-os kiszerelésű is (hűtőben több mint 1 évig is eláll, és semmi baja nem lesz). Azt biztosan tudom mondani, hogy Szegeden van cukrászdiszkont a Bakai Nándor u.-ban (google- térkép), mi ott szoktuk venni (húsvét előtt is vettünk 2 kg-ot). A francia marcipántömb kilója 1800 ft. körül van -sokkal jutányosabb így megvenni, mint több kisebbet, mert így akkora darabot színezel, amekkorát szeretnél.Színezéshez jó a síma folyékony ételszínezék is - ez a legolcsóbb, de ugyanolyan jó, mintha a drágább kél állagút vennéd. A gél állagúnak az az előnye, hogy nem lágyítja el annyira a marcipánt, mint a folyékony, de tényleg jóval drágább is. A folyékony ételszínezékkel is szoktam színezni, és azzal küszöbölöm ki azt, hogy a marcipán lágyabb lesz, hogy porcukrot gyúrok a színezés közben a marcipánhoz, - annyit, hogy kb. olyan kemény legyen a marcipán, mint mielőtt a színezést elkezdtem volna.Ez érzés dolga, mert én sose mérem ki a marcipánt se, így a hozzáadott porcukrot se, meg attól is függ, mennyire intenzív színt szeretnél, mert nyilván akkor több színező kell bele. Fontos szerintem, hogy ne saját darálású porcukrot használj (pl. kávédaráóval daráltat), mert akármennyire darálod is meg, sose lesz olyan apró-finom állagú, mint a bolti porcukor, ezért javaslom, hogy mindenképpen boltit használj! Én ebből szoktam aztán különböző virágokat, pl. rózsát is, meg leveleket, kisebb figurákat készíteni. Bővebben, ha éedekel, tudok mutatni belőlük. Nem vagyok cukrász, még a közelében sem, csak "gyakorló műkedvelő" és gyakorló anya. Remélem segíthettem. Jó munkát!
2012. ápr. 15. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!