Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » MIÉRT NEM SIKERÜL? Piskóta...

MIÉRT NEM SIKERÜL? Piskóta sütésről kérdezek. Az elkészítésével és a megsütésével nincs problémám, de ami azután következik :- ( Amint hűl úgy vizesedik a teteje. Ragacsos, gusztustalan, lekenhetetlen lesz.

Figyelt kérdés

Volt amikor a sütőben hagytam kihűlni, volt amikor letakartam konyharuhával, volt amikor nem.

Az eredmény ugyanaz.

MIT NEM CSINÁLOK JÓL?


2012. ápr. 25. 18:57
 1/5 anonim ***** válasza:
Amikor megsült, azonnal vedd ki a tepsiből és egy rácsra tedd hűlni. Így a gőz alul távozik és nem nedvesedik meg a süti :D
2012. ápr. 25. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Lisztezett deszkára borítsd és fordítsd meg azonnal. Én így szoktam.
2012. ápr. 25. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
én is úgy szoktam ahogy a 2. válaszoló!
2012. ápr. 25. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
te hogy csinálod a piskótát?a piskóta volt az első sütim amit meg tudtam csinálni kilányként,sokat csináltam.ahogy kisült én csak kiveszem a sütőből én mindíg kiveszem a formából és néha mefordítom.
2012. ápr. 27. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

A fenti bajom akkor keletkezik, leginkább, ha előző nap sütöm meg pl. a tortát.

Ez alatt az idő alatt lágyul meg a teteje. Alulról szellőző rácsra teszem, letakarom konyharuhával.

És mégis.

Azt szoktam tenni, hogy egyszerűen levágom a tetejét, de ilyen drága tojás mellett ez pocsékolás. Minden választ nagyon köszönök.

2012. ápr. 28. 11:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!