Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Ha fedő nélkül készítem a...

Ha fedő nélkül készítem a zöldségeket akkor tovább kell őket főzni?

Figyelt kérdés
Olvastam, hogy a puffasztó zöldségek (karfiol, káposzta, kelbimbó) nem puffasztanak ha fedő nélkül vannak elkészítve. Ilyenkor mennyi ideig kell őket főzni?

2012. máj. 7. 10:48
 1/4 anonim ***** válasza:

igen, fedő alatt hamarabb puhul minden a keletkezett párában.fedő nélkül hosszabb a fővési idejük.

az említett zöldségekhez tegyél csipetnyi szódabikarbónát, a szép színük is megmarad, és az emésztésük is könnyebb.

ha szereted, pár szem köménnyel is segíthetsz a puffadás ellen.

2012. máj. 7. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
addig főzöd sós vízben, míg a beleszúrt villával puhának nem érzed.
2012. máj. 7. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Háát szerintem ez így hülyeség.

a szódabikarbónás és kömyénymagos megoldásban előbb hiszek.

Ha leveszed a fedőt cska később főnek meg tovább éri őket hőhatás és még kevesebb egászséges hatóanyag marad benne.

Párolással viszont több vitamin tarthatsz meg, puffadás ellen nem tudok mit mondani. Interneten vannak tematizált oldalka ami haosnló tippekkel szolgálnak, ott talán hazsnosabb dolgokat találsz. google a te barátod ;-)

2012. máj. 7. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szerintem is hülyeség.

Én abban a megoldásban hiszek, amit régebben olvastam és ki is próbáltam: ha rendszeresen fogyasztod ezeket a zöldségeket, egyre növekvő mennyiségben (először keveset, aztán többet, aztán még többet), akkor hozzá lehet szokni és még sem érzed.

2012. máj. 7. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!