Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mennyivel olcsóbb otthon...

Mennyivel olcsóbb otthon főzni, mint városban kajálni?

Figyelt kérdés
Igazából sose számoltam még pontosan utána, városban olyan 1000-1200-ból tudok jól belakni. Nálatok mennyiből jön ki egy otthoni ebéd?

2012. máj. 20. 12:41
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
94%
átlagban én 2000 ft-ból szoktam kajára bevásárolni amit tényleg csak az adott étel és semmi más,de ezt 2 napig esszük párommal szóval 4 adag étel! Na most ezt városba akár 1 alkalommal el tudod fogyasztani!
2012. máj. 20. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
80%

Otthon főzni mindenhol olcsóbb, mindegy, hogy város avagy

"vidék" bár nem szeretem ezt a kifejezést.

az ember nem számolja a már otthon meglévő alapanyagokat,

(liszt, olaj, zsír, cukor, tojás, fűszerek stb..) mert ezeket általában mindig pótolja, vagyis jó esetben rendelkezésre állnak.

a friss hús, zöldség is olcsóbb, ha piacon , boltban vesszük meg és nem a vendéglős tolja az orrunk alá.

persze a saját munkaidőnket, vagyis az élőmunkát sem számoljuk el otthon főzésnél.

De, mint említettem az otthon főzés így is olcsóbb és nem beszélve arról, hogy finomabb is.

(saját vélemény)...

2012. máj. 20. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
75%

Nem csak az olcsóság számít. Az otthoniban tudod, mi van. A vett kajánál meg jobb, ha nem tudod...

Olcsó, rossz minőségű alapanyagokkal dolgoznak, hogy nagyobb legyen a haszon.

2012. máj. 20. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
88%
Ja, és szerintem a "városban" alatt a település központját érti, nem a város-vidék összefüggést.
2012. máj. 20. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Én is saccolom, hogy kb fele lehet, de lehet még kevesebb is.
2012. máj. 20. 13:07
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Persze attól is függ, hogy mit készít az ember, de általában min. a felébe kerül, mintha egy viszonylag olcsó étteremben vennéd.
2012. máj. 20. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
63%

Attól függ, mit készítesz és hogyan. Egy kétfogásos ebéd (leves, második) kb. 300-500 Ft adagonként.

Persze ha valami nagyon extrát csinálsz, az drágább is lehet, de 500 Ft-ból már valami jó sült húst tudsz csinálni mondjuk zöldséglevessel.

2012. máj. 20. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
69%
Ha beulsz valahová enni, amit ott fizetsz, abbol az ôsszegbôl simán esztik 2 napig 2 fô. Hát ennyivel olcsobb inkább fôzni, mint éttermezni.
2012. máj. 20. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
82%

Kb. 3x annyit fizetsz az éttermi kajáért, mintha csak az alapanyagot veszed meg és otthon elkészíted.

Számolj: ha az alapanyag ára az éttermi árnak 1/3-ada, a vendéglős munkadíja, villany, adók, stb. költség a következő 1/3-ada, és a harmadik 1/3-ad rész az a haszon, amiből a családját akarja eltartani.

2012. máj. 20. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Tetszik az érvelés! :)
2012. máj. 20. 13:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!