Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mely halaknak nincs jellegzete...

Mely halaknak nincs jellegzetes, büdös halszaga? És hogyan lehet úgy elkészíteni, hogy a lehető legkevésbé érződjön rajta a hal-íz?

Figyelt kérdés

2012. máj. 24. 17:14
 1/9 anonim ***** válasza:

Csak a döglött hal büdös. a friss hal halszagú. aki a hal szagát sem bírja, az sem sütve , sem főzve nem fogja megszeretni.

Amúgy a pangasius,( édesvizi cápaharcsa),amelynek talán a legkevésbé van "halszaga".

Íze is inkább nyúlhúsra hasonlít rántva, mint halra.

Errő a halról viszont annyi rosszat írnak mostanában össze( a tenyésztés módjáról) hogy kezd kimenni a divatból.

2012. máj. 24. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Vannak halak, amelyeknek valóban u.n. pocsolya-szaguk van.

Nincs szaga az élő-folyókból kihorgászott halaknak, ill. a szakszerű, nagyüzemi halgazdaságokban nevelt halaknak.


Ha a halat úgy szeretnéd sütni-főzni, hogy azon ne érződjön a hal-íz, akkor azt mondom, ne süss, ne főzz halat, hiszen abban pontosan az a poén, hogy annak a húsnak hal-íze van, és nem marha, sertés, vagy éppen birkahús-íze.

A halnak bizony halíze van. :)))

2012. máj. 24. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

hát én múltkor hekket vettem aztán egész konyhába hal szag volt,nagyon erősen!

Ezen a héten tőkehalat vettem annak semmi erős szaga nem volt:)

De amire esküszök és 0 darab szálka van benne az az afrikai harcsafilé..de mázlistának kell lenni hogy találj mostanában:) sajnos..

2012. máj. 24. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
56%
jahm legkevésbé hal íz: tejbe áztasd be (fokhagymát is rakhatsz bele) legalább 1-2 órára!!
2012. máj. 24. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
a halhús citromlével való meglocsolása is "tompít" a szagon, ízen.
2012. máj. 24. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nálam a pisztráng a favorit. Sütve érdemes csinálni, mindegyikbe tegyél egy citrom-, és egy almakarikát. Finoman fűszerezd, isteni lesz :)
2012. máj. 24. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

:D

Pisztrángot megyek segíteni elpusztítani! :)))


(Ahol tejben áztatják a halat, ott kár annyi pénzt kiadni érte, inkább süssön-főzzön baromfit!) Maszek vélemény.

2012. máj. 25. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Vegyél afrikai harcsát, annak nincs hal szaga egyáltalán. Még én is szeretem, pedig a halat amúgy nem szeretem, pont a jellegzetes szag, íz miatt.
2012. máj. 25. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Pl: a Hekknek sincs halszaga,én csak ezt eszem meg.Megcsinálhatod paprikás lisztbe forgatva,rántva vagy grillezve is.

Ja,meg a Tonhal az is jó,ill. a Lazac,de ezek nem olcsók.

2012. máj. 25. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!