Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Ismertek valamilyen nagyon...

Ismertek valamilyen nagyon finom, esetleg frissítő nyári receptet, amiben cseresznye-meggy van?

Figyelt kérdés
Kaptunk egy csomót a szomszédból és vmit kéne vele kezdeni a nyersen evés mellett:)

2012. jún. 21. 10:45
 1/8 anonim ***** válasza:

hideg gyümölcsleves. a magozott gyümölcsöt megfőzni, pici fahéjjal ízesíteni, egy csipet sót bele, cukor ízlés szerint.

főzőtejszínnel, vagy pár kanál kivekert pudunggal lehet sűríteni.

lehűtve nagyon finom.

2012. jún. 21. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Mennyire csomó?, ha nagyon akkor befőtt vagy fagyasztó, ha nagyon-nagyon akkor pálinka! ;)

Én a meggyből ilyen melegben szoktam a nagymamám fajta meggylevest főzni:

Nagyon kevés zsíron (én étolajon) kicsit megpirítasz egy evőkanál lisztet (én zablisztet), kevés vízzel csomómentesre kevered, aztán mehet bele a víz+megy, és csak ecettel és cukorral (én nádcukorral) ízesíted, lehűtve fogyasztjuk! Ilyen melegben hűsítő és finom...

Nem kell csodálkozni, nem hagytam ki semmit. Aki éhes nagyon, kenyeret is apríthat bele!

2012. jún. 21. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Turmixital is készülhet belőlük, pl joghurttal.kásásra fagyaszvta fagyi helyett is finom.
2012. jún. 21. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Meggyszósz sült húsok mellé. vegyesen is lehet cseresznyével.
2012. jún. 21. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm:) Jöhetnek még, mert lehet hogy többitt leírt receptet is megvalósítok:)
2012. jún. 21. 11:20
 6/8 anonim ***** válasza:

Meggylevet télire, bár igaz nem most frissít, csak majdan:))Én szoktam meggybefőttet vörösborral, egy kis rummal eltenni.

télen isteni finom eszegetni, és így finoman berúgni egy kicsit:)))

2012. jún. 21. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

este, vagy hajnalban (kiverülvén a kánikulát) süthetsz

meggyes-cseresznyés pitét, vagy kevert bögrés meggyest is.

2012. jún. 21. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi,jók az ötletek:)
2012. júl. 16. 15:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!