Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Van 1 kg felolvasztott meggyem...

Van 1 kg felolvasztott meggyem. Milyen sütit csináljak belőle, amit nem lehet elrontani? (amatőr vagyok)

Figyelt kérdés

2 napja ott van a hűtőben, mert kivettem a fagyasztóból és valamit kéne vele kezdeni, nehogy megromoljon. Valami egyszerű receptet mondhatnátok, 19 lány vagyok.

Köszi!


2012. jún. 23. 17:13
 1/7 anonim ***** válasza:

Meggyes kakaós lepény.

ha egy kiló meggyed van, akkor másfélszeres adagot csinálj, mert az egy nagy tepsi és elbír egy kiló magozott meggyet.

az alap, szóval ezt kell másfélszeres adagban szamolni-

25 deka liszt, 25 deka cukor, 2,5 deci tej, 10 deka vaj/margarin, vagy 5 deka zsír,vagy 1 deci olaj, 1 tojás, 1 sütőpor, 4 deka keserű kakaópor.

a zsiradékot kikeverjük a cukorral és a tojással, hozzáadjuk apránként a tejet, a sütőporos lisztet, végül a kakaót.

sütőpapíros tepsibe öntjük a masszát, majd a tetejére szórjuk a kimagozott meggyet.

forró sütőbe toljuk, először 5 percig erős lángon majd egy kicsit mérsékelve még kb 35 percig sütjük.

tűpróba, de mégjobb a villapróba, az biztosabb, hogy belül is átsült-e.

ha kihűlt porcukrozva kockákra vágjuk. nmagyon finom egyszerű süti.

2012. jún. 23. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Én pont tegnap, és a párom rendelésére ma is ezt sütöttem. MEGGYES BÖGRÉS: 2 pohár liszt,1 csom. sütőpor, 1 pohár cukor, 1 pohár tej, 0,5 pohár olaj, 1 tojás. Ezt összekevered, és beleöntöd az előre kiolajozott, és zsemlemorzsával megszórt tepsibe. A tetejére szórod, a lisztben megforgatott meggyet. 180 fokos előmelegített sütőben tűpróbáig sütöd. / 30-35 perc/

A meggyet tedd egy zárható tetejű műanyag dobozba, arra szórjál egy kis lisztet, és rázd össze. Ez azért kell, hogy ne süllyedjen le a tésztában a meggy.

Ha kész, porcukorral megszórod. Nagyon finom, egyszerű, és pillanatok alatt kész.

2012. jún. 23. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
ha van diód, magy mákod, lehet diós vagy mákos meggyes bögrést is csinálni. ha kell azt is leírom.
2012. jún. 23. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A maradékból készíthetsz egy finom meggylevest is.

Második voltam.

2012. jún. 23. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én kevert meggyeset szoktam készíteni, egyszerű és finom.

[link]


És valóban, egy finom, hűs gyümölcsleves ebben a melegben .... :)

2012. jún. 23. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Meggyes piskóta:

6 tojást szét választasz. (fehérje, sárgája)

Sárgájához teszel 6 kanál réteslisztet, 6 kanál porcukrot, késhegynyi szódabikarbónát. Összekevered.

A fehérjét kemény habbá vered, majd hozzákevered a masszához. Kivajazott, kilisztezett tepsibe öntöd és be a sütőbe. Mikor kezded érezni az illatát akkor ellenőrizd, hogy megsült-e (aranysárgának kell lenni a tésztának), de ne nyitsd rá sokszor a sütőt, mert összeesik. Miután kivetted a sütőből, takard le egy kicsit.


Vagy:

Meggyes gyümölcsleves.

Ami kell hozzá:

a meggy (természetesen)

szegfűszeg

fahéj

1 cs. puncs pudingpor

1 liter tej

1 gyümölcskonzerv (nem kötelező, de ha gazdagon szereted, akkor hozzáillő összeállítást vehetsz)

2 csomag vaníliás cukor

cukor

kevés vaj

pár csepp citromlé


A pudingport egy tálkában keverd el csomómentesre fél liter tejjel. A meggyet puhítsd a vajon közben szórj rá fahéjat és szegfűszeget ízlés szerint. A fahéj és szegfűszeg után 1-2 perccel öntsd rá a kikevert pudingot. Tegyél bele ízlés szerint cukrot és a 2 cs. vaníliás cukrot. Addig főzd, míg sűrűsödni nem kezd. Folyamatosan kevergesd, könnyen leég. Mikor elkezd sűrűsödni, akkor öntsd bele a konzervet (ha teszel hozzá), konzerv esetén ismét sűrűsítsd egy kicsit, majd amíg az általad kívánt állagot el nem éri, tejjel hígítsd. Konzerv nélkül is ugyanezt kell tenned, addig hígítani tejjel, míg el nem éred a számodra megfelelő sűrűséget. Miután levetted a tűzről önts bele pár csepp citromlevet. Mondjuk a meggy amúgy is savanyú, ilyenkor akár el is hagyhatod.

De ezt a levest elkészítheted bármilyen friss gyümölccsel, vagy konzerv gyümölccsel. Piros gyümölcsökhöz puncs, egyéb gyümölcsökhöz vanília pudingot szoktam használni. Nagyon finom, nem olyan bonyolult, mint látszik, és ebben a melegben hidegen különösen jól esik.

2012. jún. 23. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Azt hiszem a másodikat választom, meg ha marad meggy, meggylevest is csinálhatok másnap! Köszi!
2012. jún. 23. 20:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!