Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Milyen jó, bevált receptetek...

Milyen jó, bevált receptetek van tejszínes csirke néven?

Figyelt kérdés
Sütni nem tudok, nincs tepsim, se jénaim. Szeretnék hétvégére finomat főzni, ezekből a hozzávalókból. Tejszínnel még soha nem főztem, szeretném kipróbálni. :)
2009. júl. 7. 12:18
 1/9 anonim ***** válasza:

A tejszínnek önmagában nincsen olyan íze, hogy csak abból, és csirkéből étel készülhessen...


Viszont menj fel a mindmegette.hu oldalra, és keress ott recepteket. Én mindig találok ott valamit, ami tetszik :) szupi oldal nagyon.

2009. júl. 7. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

szia!

a csirket vagd csikokra, es piritsd meg olajon. elotte persze sozd es borsozd meg! ha meg van ontsd ra a tejszint. en szoktam bele tenni tejfolt is (izles szerint)mert ugy a tejszin edes izt ad neki. forrald ossze es mar kesz is van! rizzsel tokeletes!

jo etvagyat!

2009. júl. 7. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszi szépen! Én most épp ott keresgélek, tényleg jó az oldal!
2009. júl. 7. 12:34
 4/9 anonim ***** válasza:
75%

Szia!

Apríts fel egy kevés vöröshagymát,párold meg olajon vagy vajon,majd add hozzá a csíkokra szelt vagy kockázott csirkemellet,sózd,borsozd,egy kis majoránna,lepirítod az egészet,majd mindig egy-egy kis víz hozzáadásával puhára párolod.Közben egy bögrébe öntsd ki a tejszínt,üss bele egy tojást,de csak a sárgáját,jól keverd el,és adj hozzá a tejszínhez a csirkés léből,hogy a hőmérséklet kiegyenlítődjön,így nem csapja ki a t.sárgáját,majd öntsd nyakon a tejszínnel,én szoktam bele reszelni karaván füstölt sajtot meg trappistát is,mennyei.

Rizzsel szoktam enni vagy tésztával.

UI:ha szelsz bele gombát és azt is hozzápárolod még finomabb ételt kapsz.

Remélem segíthettem neked,szép napot,jó főzőcskézést.


21/l

2009. júl. 7. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Valamit csak összehozok a receptek alapján. Gondoltam arra is, hogy teszek bele vékony csíkokra szelt sárgarépát is a gomba mellé.
2009. júl. 7. 12:51
 6/9 anonim ***** válasza:

Friss zsenge újrépa,jó is az,látod jó ötleteid vannak és így még színesebb ételt kapsz. :)

Üdv előző

2009. júl. 7. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Én mindig próbálok kicsit eltérni a hagyományos dolgoktól, szeretek újítani. Ezért is gondoltam a tejszínes csirkére. Általában tejföllel szoktam elkészíteni, de ki kell ezt is egyszer próbálni. :)
2009. júl. 7. 12:59
 8/9 anonim ***** válasza:
Én ugy szoktam csinálni,hogy hagymát üvegesre párolom,hozzáadom a husit,izlés szerint füszerezem,majd mikor puha a hús,konzervkukoricát vagy borsót szoktam beletenni (lé nélkül) majd felöntöm a tejszinnel. Penne tésztával a legjobb szerintem. Egyszer csináltam már ugy is,hogy cukkinit,répát,brokkolit,és gombát tettem hozzá. Az is nagyon finom volt!
2009. júl. 8. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Látom van olyan is, aki szívesen kotyvaszt kicsit változatosabb ételeket. Az jó, legalább nem vagyok egyedül.:) Ha csinálok valami ételt, általában teszek bele olyat is (zöldségeket), amit egy receptkönyv sem ír.
2009. júl. 9. 10:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!