Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Milyen ételeket szoktatok...

Milyen ételeket szoktatok készíteni hónap végén, mikor már alig van hozzávaló otthon és venni sem tudtok?

Figyelt kérdés

Bár tudom most hónap eleje van, de nálunk most is hónap vége, de nagyon.

Van itthon lisztem, cukrom, fűszerek, talán kis búzadara, tej, hagyma, fagyasztóban cseresznye, tejföl. Ennyi. Lehet ebből valamit készíteni? Vagy esetleg max 400ft-ért venni hozzá valamit, hogy normális kaja legyen belőle?

Gyümölcslevesen gondolkoztam, de már nagyon unjuk. Esetleg valami ötlet, hogy más legyen mint szokott?

Vagy van egy rahedli sárgabarack.


2009. júl. 8. 12:56
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Ja még annyit. Gofrit csak gofrisütőben lehet készíteni? Meg muffint muffinsütő hiányában mekkora tepsiben milyen arányú hozzávalókból kell készíteni? Mert ezekre is gondoltam még.
2009. júl. 8. 12:59
 2/13 anonim ***** válasza:

Pl.: tejbegríz

- ha van tojás, akkor tejfölös galuska

- palacsinta, cseresznyével töltve

2009. júl. 8. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Szia.


Ha nálunk már nagyon nincsenek itthon hozzávalók,inkább ilyen paprikáskrumpli virslivel,zöldség pörköltet,házi készítésű kenyér,főzelékek,ilyenek.


Hú,lenne egy ötletem :) Van otthon krumplid? Akkor csinálhatsz egy csomó barackos gombócot(olyasmi mint a derelye) Ha vannak fűszerek,és zöldségeid csinálhatsz zöldség levest is. Vagy süthetsz palacsintát. Amúgy a muffint,meg lehet sütni,tepsibe is,csak akkor a formája más lesz,az íze teljesen olyan ugyanolyan. Ha van krumpli,akkor csinálhatsz paprikás krumplit is,akár tejfölösen.


Liszt,cukor,tej,cseresznye?Mindjárt egy jó süti.

Sárgabarack,liszt,só,krumpli,zsemlemorzsa,kicsi olaj? Barackos gombóc.

Krumpli,hagyma,olaj,fűszerek?Paprikás krumpli.

Tojás,liszt,szódavíz,cukor,olaj?Palacsinta.

2009. júl. 8. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Veszel tésztát(olcsóbbat) és kész a grízes tészta!Hátha akad hozzá egy kis lekvár is!Vagy tejbegríz!
2009. júl. 8. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

nagy adag paprikás krumpli - ami megmarad belőle, azt összetöröd krumplis tésztának


hagymakrémleves


ha csinálsz barackos gombócot, akkor ugyanabból a masszából csinálhatsz gombóclevest, mi nagyon szeretjük

vagy mákos nudlit


krumplifőzelék hagymás, pirospaprikás szafttal meglocsolva


krumplileves, mellé tejfölös-fokhagymás lángos

2009. júl. 8. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Többiek rengeteg mindent írtak, nekem még a tojásos nokedli jutott eszembe.
2009. júl. 8. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

a konzerves darálthús vagy löncshús vagymi kb 200 ft a nagy dobozzal (tesco 189ft), nagyon finom melegszendvicskrémet lehet belőle csinálni - ketchuppal, tejföllel, fűszerekkel összekeverve

egy doboz 4-5 főt simán jóllakat


ugyanazzal a masszával főtt krumplit, kevés karikázott hagymát is lehet rétegezni tepsiben, tetejére kis tejföl, mint a rakott krumplit és megsütni pirosra

2009. júl. 8. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
egy adag muffin egy kis tepsihez való, vagy dupla adag muffin a normál nagy tepsihez
2009. júl. 8. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

ami még eszembe jutott -

a karfiol kilója is kb 200 ft körül van, egy fél fejből kijön egy jó kis tejfölös karfiolleves, a másik feléből pedig rántott karfiol, mellé krumplipüré

ha már rántasz, lehet mellé rántott hagyma is

vagy ha valami tartalmasabbat ennétek, akkor rántott párizsi

2009. júl. 8. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
A goffri tésztát meg lehet sütni az öszezárható melegszedvics sütőben is és mini grillben.Az a lényeg hogy alúl felűl süssön.
2009. júl. 8. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!