Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Nem megszokott káposztarecepte...

Nem megszokott káposztareceptet keresek, ismer ilyet valaki?

Figyelt kérdés

Elég sok káposztát kaptam, és szeretnék valami újat készíteni belöle.

Káposztás tészta, lángos, pogácsa, leves, paradicsomos fözelék, rakott már volt, valami mást szeretnénk.

Lehetöleg könnyebb valamit, és nem savanyitott változatot.


Elöre is köszönöm, ha valaki válaszol.



2012. júl. 18. 17:56
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:
Ne szégyenkezz, ez kimondottan tetszik, ilyet ugyan még nem hallottam, de éppen az egyszerüsége miatt igencsak lázba hozott! Nagyon köszönöm. (Értélekni sajnos csak egyszer tudom!)
2012. júl. 19. 13:24
 12/22 doboszoli ***** válasza:
100%

Szégyenkezni??? Balgaság!

A konyhában (is) igaz, hogy sokszor a kevesebb, több.

Egy lélekkel főzött "hamis tökfőzelék" megütheti a hanyagul összedobott nemes húsból készült ételt.

Ha ehhez még némi kreativitás is párosul(ami nem azt jelenti, hogy összefőzök mindent mindennel, ész nélkül!)máris kialakul egy saját ízvilág, amire büszke lehetsz.

Summa summárum: ment a zöld!!

2012. júl. 19. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
Köszönöm az elismeréseteket. Öreg róka vagyok, és vannak praktikáim. Ez kiterjed az étel jó minőségével párosuló pénz spórolásra. Nagyon sokszor a kevesebb több, mint Üvegtigris kollegám mondotta volt.
2012. júl. 19. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:

doboszoli


Olyan szépen leírtad ezt a káposztás ételt, hogy elképzeltem és összefutott a nyál a számban, meg is főzöm jövő héten.

2012. júl. 21. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:

Emlekezteböl, ahogy lattam:

1 nagy fejes kaposztat kb ökölnyi darabokra vagva, 2 egesz krumplival puhara fözik, soval, kömennyel es borssal izesitve. A levet majdnem teljesen leöntik, majd nagyon keves visszamaradt leben krumplinyomoval pepesre nyomjak. (Osztrak recept.) Nekem nagyon izlett, es föleg serteshusetelekhez (oldalas...stb) vagy sült kolbaszok melle adjak köretnek.

2012. júl. 21. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 doboszoli ***** válasza:
Örülök, ha tetszik, majd írd meg a kosztosok véleményét is!
2012. júl. 22. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 doboszoli ***** válasza:

KoszTosok!

Akiknek feladod az ételt, és minősítik.

2012. júl. 23. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:

@ doboszoli,


a recepted teljes siker lett, mindenkinek csak ajánlani tudom. Mégegyszer nagyon szépen köszönöm.

2012. júl. 24. 22:29
 19/22 anonim ***** válasza:
Sziasztok!Doboszoli isteni káposztája adta az ötletet a mai rakott káposztámnak.A főbb mozzanatok ugyan azok, de rakottassá kombinálva.Azaz a pörkölt darálthúsból készült, és az összepakolásnál egy kis rizst is csempésztem bele, de a rengeteg kapor a tejfölben, a kissé megpirított szalonnás káposzta az stimmelt.Életem rakott káposztája lett ez.A kosztosok (ne csináljuk már kérem, mit nem lehet ezen a szón érteni)imádták, szerintem jövőhéten az eredeti csülkös verzió lesz a soros.Nagyon köszönöm a receptet, és talán ezzel a kis ötlettel megint szaporítottam itt a káposztás ételek sorát.
2012. júl. 27. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
Én utálom a kaprot és a káposzta sem a kedvencem,doboszoli útmutatása után mégis mardos a vágy,hogy holnap elkészítsem....... what kind of sorcery is this :D
2012. júl. 31. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!