Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Sógornőmék jönnek hozzánk,4...

Sógornőmék jönnek hozzánk,4 napra. Mit főzzek és süssek nekik?

Figyelt kérdés
Összesen 8-an leszünk.Ők 2 gyerekkel,és nekünk is van kettő.Mindegyik szeret enni,sajnos egész nap,túlsúlyosak.
2012. júl. 22. 16:31
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Tartalmas levesek, gulyás, tárkonyos raguleves, frankfurtileves, húsleves. töltöttcsirke, rántotthúsok-rántottsajt-gomba, pörköltek, tokányok különféle laktató köretekkel, de variálva, hogy mindig más legyen. a hús. krumpli, rizs mellé sok zöldségköret, friss saláták. pizza, lángos is szóba jöhet a levesek után,vagy valami laktató kelt tészta, bukta, kakaóscsiga, ezeket a gyerekek is szeretik. palacsinta mindig bejön.

reggelire tojásételelek, ha lehet házi kolbász, sonka stb.

a gyerekeknek joghurtok, müzlik, gyümölcsök.

csirkemájat is jól tudod hasznosítani egyszer resztelt máj, máskor rántottmáj, de házi májpástétom is készülhet belőle. melegszendvicsek vacsorára.

sok dolgod lesz, de majd csak elmúlik ez a négy nap:)

Mosolyogj, még , ha nehéz is:)

2012. júl. 22. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Ha egyik napra beütemeztek közös bográcsos marhapörkölt főzést, ez egyrészt jó buli, másrészt a maradékból a következő nap fincsi gulyásleves, amihez már csak valami lekváros kiflit, lángost, hasonlót sütsz.

Lehet egy napra fasírozottat valami főzelékkel (zöldbab, vagy tökfőzelék, hasonló), elébe valami csirke raguleves. Utána egy adag palacsinta. Ami fasírozottból marad, az elfogy hideg reggeli-vacsora közben.

Negyedik nap lehet valami rakott,vagy esetleg valami rántott szelet, akár töltve is, vagy sült csirke rizi-bizivel, egyéb körettel. Karfiol-levessel, paradicsom leves, stb.

2012. júl. 22. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm,igen sok dolgom lesz,pörköltöt is több kiló húsból főztem tavaly,és 3 kg rizst is.Főleg a süteményekről nem is beszélve pl.meggyes pite,kókuszgolyó és 10 perc alatt elfogyott.A gulyás levesből kiették a húst és azt már másnap nem tudtam eléjük tenni.Valami rakottas dologra gondoltam,és persze nem túl drága ételekre.A lángos az jó ötlet,valamilyen leves mellé.
2012. júl. 22. 17:25
 4/12 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy rosszul írtam: a bográcsos pörkölt-maradékot alakítanám másnap gulyáslevessé zöldséggel tésztával. És annak utána másodiknak sütnék valami lekváros kiflit, vagy lángost, hasonlót. Ami ezek után marad a gulyáslevesből, az már nem nagyon lesz használható másra.
2012. júl. 22. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Sütinek egyszerű kevert bögréseket csinálj, ha elfogy bekeversz egy másikat. gyorsan készülnek a muffinok is.vagy a gyümölcstorta is nagyon gyorsan megy, egy óra alatt kész. van jó piskótareceptem hozzá. bár, ez is olyan finom, hogy 8 embernek fél fogára való. de olyan olcsó, hogy érdemes többször is elkészíteni. írj vissza, ha érdekel a recept.

nem tudom mekkorák a gyerekek, esetleg be is foghatod őket egy kis tésztakeverésre, még lehet, hogy élveznék is.

2012. júl. 22. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

paradicsomleves, rántott párizsi, sajt, krumplipüré

gyümölcsleves, rizseshús paradicsomsaláta

paradicsomos káposztafőzelék sült hús, muffin

rakottkrumpli, bögrés süti

tarhonyáshús, rakottpalacsinta

rakottkelkáposzta, piskóta lekvárral

virslis kumplileves, sajtos-tejfölös lángos

zöldségleves, stefánia vagdalt rizibizi, csalamádé

paprikáskrumpli, kovászosuborka, csokus piskóta

2012. júl. 22. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
53%

Lefagyaszthatsz előre chilis babot félkiló száraz babot főz meg és keverd a kész húsos alaphoz.

Csinálhatnál házi pizzát

ehhez darált hús konzervből csinálhatsz feltétet hagymával fűszerekkel elturmixolod sajt rá észre se veszik mi van rajta.

Tócsnit is készíthetsz nem csak krumpliból tökből, cukkiniből is.

Parasztreggelit is lehet mint főtt kaja tudom drága a tojás de talán olcsóbb mint a húsos kaja.

Héjában sült töltött krumplikat

Levesekből

Virslis lencse levest, paradicsom, tarhonya leves.

2012. júl. 22. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Tegnapi 17.39-es.Érdekelne a piskóta recept.A gyerekek 6 9 12 és 13 évesek.Remélem nem kell sok tojás bele.
2012. júl. 23. 09:00
 9/12 A kérdező kommentje:
A tócsnihoz 8 személyre mennyi krumpli kellene.Úgy szoktam,hogy sütök karajt hozzá,tejföllel és reszelt sajttal tálalom.
2012. júl. 23. 09:02
 10/12 anonim ***** válasza:

Szia írom a piskóta receptet. ez egy gyümitortaformába való, de kapcsosban is meg lehet sütni.

-14 deka liszt

-14 deka cukor

-1 vaniliás cukor

-2 tojás

-egy púpos mokkáskanál sütőpor a lisztbe

-fél deci olaj

-fél deci melegvíz.

a fehérjéket kemény habbá verjük. a sárgákat a cukorral haborsra keverjük, bele az olaj és a melegvíz, majd a sütőporos liszt. legvégül lazán a tojáshab.

a tortaformát alaposan kikenjük margarinnal /zsírral, belisztezzük, és beleöntjük a masszát, hogy szépen elterüljön.

forró sütőbe toljuk 5 percig erős lángon, majd mérsékelve még kb 15 perc. szépen felemelkedik, a közepét tűpróbával ellenőrizni kell. ha nem ragad, akkor kész.

egy vizes viledára tedd a kész tortát. kenj meg egy tálat

vajjal/margarinnal (amin majd tálalod) tedd rá a tésztára, és gyorsan, ügyesen fordítsd meg.

a tortaformát borítsd be vizes konyharuhával és hagyd gőzölögni. akár le is hűtheted a ruhát közben. párszor ütögesd meg a formát, majd óvatosan emeld le.

a mélyedésbe mehet a van. puding, ízlés szerint gyümik szépen körberakva, és a tetejére tortazselé a zacskón lévő elírás szerint. ha kihűlt, fogyasztható.

kapcsos formában is lehet, akkor a kisült piskótara megy a puding ... stb, és kihűlve kell lepattintani a formát róla, és úgy tálra csusszantani.

nagyon egyszerű, tényleg nem drága, a gyerekek imádni fogják.

van még egy jó kis családi receptem a Parfé szelet, az 4 tojásos, mézes diós kevert tészta. krémmel és csokival a tetején. ha gondolod ezt is megírom részletesen.

üdv.

2012. júl. 23. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!