Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hogyan készítitek a paradicsom...

Hogyan készítitek a paradicsomos húsgombócot?

Figyelt kérdés
Az arányokat is meg mindent le írnátok nekem részletesen?
2012. júl. 28. 09:27
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
Ja és még egy kérdés ehhez milyen leves illik?
2012. júl. 28. 09:27
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Én fél kiló darált húsból csinálom, lapockából darálva. Az nem olyan sovány, hogy peregjen a gombóc. Zsiradékon pirotok egy fej hagymát, és erre ráöntök egy pohár rizst. Ugyanannyi vizet, igy félfőtt lesz a rizs. Ha kihült, összekeverem a hussal, só, bors, l gerezd fokhagyma, és l tojás. Lábasban főzök egy nem sürü paradicsom szószt. Azt is leirom ha kéred. A kész szószba teszem a gombocókat, és készre főzöm kb l óra alatt. Jó édesen szeretjük. Párat zöld paprikába is tölthetsz, jó izt ad.
2012. júl. 28. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Ja! és leves nem szükséges hozzá, hisz szószos étel.
2012. júl. 28. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
U bocsi az offért, de elsőnek én is köszönöm receptet, ma akartam csinálni.
2012. júl. 28. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
71%
Nagyon szivesen. A szósza megy? Mert azt is leirom, ha megmondjátok milyen paradicsomból készititek - ivólé- süritett stb.
2012. júl. 28. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

100 % paradicsom levem van kimaradva,abból csinálnám.

És nagyon szépen köszönöm a kedvességed!!

2012. júl. 28. 10:30
 7/19 A kérdező kommentje:
Nem tudom ehhez mennyi paradicsom kéne?Mert kb. sztem 3-4 dl. nem lehett több,csak nem látok bele rendesen a dobozba.
2012. júl. 28. 10:53
 8/19 anonim ***** válasza:
38%

Csináld úgy, hogy elkészíted a paradicsom-szószt. Hagyd egy kicsit sűrűbbre, mint igazából kellene.

A kész gombócokat külön lábasban sós, ételízesítős vízben főzöd meg, és amikor kész, átrakod a paradicsomba annyi főzőlével együtt, hogy a szósz állaga pont jó legyen. Így ha viszonylag kevés is lenne a szószod, a gombócok biztosan megfőnek szépen.


Egyébként én valami zöldséges tésztalevest, vagy pirított tarhonya levest készítenék elébe.

2012. júl. 28. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 doboszoli ***** válasza:

Még jobb lesz az íze, ha a fentiek figyelembe vételével, a darált, és bekevert húst, a már emberi áron kapható, kicsumázott vastag húsú fehér (TV) paprikába gyömöszölöd, és így főzöd bele a paradicsomba. A főtt paprikák elfogyasztása opció, de ki is lehet dobni.

Szoktunk eltenni télire is a fagyasztóba.

2012. júl. 28. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
A szószt h készítitek?Várnám a első kedves válaszoló válaszát,de mindenkiét szívesen veszem.
2012. júl. 28. 12:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!