Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hogyan készítitek a paradicsom...

Hogyan készítitek a paradicsomos húsgombócot?

Figyelt kérdés
Az arányokat is meg mindent le írnátok nekem részletesen?
2012. júl. 28. 09:27
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Én is ma csináltam éppen töltöttpaprikát. én is hagymát dinsztelek, arra a rizs, és egyszeres mennyiságű víz sóval. míg fel nem szívta a folyadékot.70 deka darált húshoz 15 deka rizs készítettem. összekevertem egy tojással, borssal, sóval, egy kis pirospaprikával ízesítettem. egy részét húsos kisebb paprikákba a töltöttem, a maradékok csinos kis gombóccá kerekedtek.

Én a paradicsomszószt töltöttpaprikához, vagy csak húsgombóchoz a következőképpen készítem.

jó magas lábasban csinálok egy jó fakanál zsírral,kb 3 fakanál liszttel, paprikával egy rántást. egy pohár hidegvízzel felengedem, és hozzáteszem az első fél kilós dobozos passzírozott paradicsomot. egy kézi habverővel simára keverem, és kiöblítem a dobozt, majdnem fél liter vízzel. ezt is elkeverem simára.utána a másig sűrű félkilós paradicsommal is ugyanígy teszek.

egy kicsit elkezdem forralni, majd belehelyezem a betöltött paprikákat és gombócokat. ezeket el kell, hogy lepje. nagyon lassú tűzön a lábast jobbára csak rázogatva főzöm tovább.kb 45 perc múlva kiveszek egy gombócot elvágom és ellenőrzöm. ekkor már jó szokott lenni,ha a szósz közben sűrűsödne, egy kis kecsappal, vízzel megfelelő állagúra higítom. a végén cukrozom, mert édeskésen szeretjük.

Mi szeretjük a főtt paprikát is, de az ifjúság csak a gombócokat preferálja, így egy kis főtt krumplit is szoktam mellékesen csinálni hozzá.

Ez az én verzióm, de ezt is sokan sokféleképpen csinálják.

2012. júl. 28. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
Az egyik receptbe úgy írja h leveskockás vízben főzzem ki a gombócokat.Na már főnek a gombócok,de mivel kb. 3-4 dl. paradicsomlevem van abból hogy csináljak szószt?
2012. júl. 28. 13:25
 13/19 anonim ***** válasza:
Most értem haza a piacról. Szóval zsiradékon kb egy deci olajon v.zsiron megpiritassz 2-3 kanál lisztet. Megszórod egy kis piros paprikával, hogy szép piros legyen. Majd a piros paprika beletétele után gyorsan kb 2 dc hideg vizzel keverd a rántást simára. Platnin, szépen lassan forrald ki a szószt l db nagy -l4 dekás süritett paradicsommal. Só, és cukor kell bele. A paradicsom ivóléddel szabályozhatod a sürüséget.
2012. júl. 28. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom elég karakteres lesz-e az ize a szósznak ettől a paradicsom mennyiségtől. Lehet, hogy kéne szerezni egy l4 dekás süritett paradicsomot. Vagy teheted más izü szószba is a gombócokat. Pl. besamel, kaporral, vagy petrezselyemmel, ugy mint a töltött karalábé szósza.
2012. júl. 28. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Ahogy olvasom, ivóléből készíted, először tehát csináld meg a rántást, 2 evőkanál olajon piríts meg 2 kanál lisztet, lassú tűzön, folyton kevergetve, 2-3 percig, ha zsemleszínű, akkor felöntöd 1 deciliter vízzel, jól elkevered, majd erre öntöd a paradicsomlevet, felforralod, és ebbe teszed a már kifőtt gombócokat, és ezzel is forrjon még egyet, de takarék lángon, mert a szósz puffog.
2012. júl. 28. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:

Aranyosak vagytok h írtatok!!

Akkor én frankón elszúrtam,mert úgy csináltam h amiben kifőtt a gombóc azt a vizet habartam be a paradicsom lével és liszttel de még sűrített paradicsomot is tettem bele.Felcukroztam.Lehet h azért nem akart az istennek se besűrűsödni?Na mindegy ebből is tanultam legközelebb másképp csinálom!!!Mégegyszer köszönök mindent!!!Majd csak megtanulom :)))

2012. júl. 28. 15:46
 17/19 anonim ***** válasza:
81%

Persze, majd belejössz, senki sem főzőkanállal a kezében született.

mint írtam én nem főzöm ki vízben a gombócokat, paprikákat. hanem a rántásos sűrű szószba teszem. így is 45 perc alatt kész, és nagyon finom lesz, mert átveszi a kellemes paradicsomszósz minden finom ízét.

majd egyszer úgy is próbáld ki.

Sok sikert a későbbi főzőcskéhez.

2012. júl. 28. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:

Képzeljétek csajok nagyon jó lett a kajcsi :)))

annyit evett a férjem h csak lestem,nagyon ízlett neki és a szósz is mint ha sűrűsödött volna egy kicsit.Krumplit is főztem mellé.Végül csak happy and lett :)))

2012. júl. 28. 17:10
 19/19 anonim ***** válasza:
61%

Ugyan már miért kellett az utolsó válaszomat lepontozni...

azért, mert én másképp csinálom, vagy amiért bíztattam a kérdezőt.Már megint a kertek alatt jár a lepontozó farkas:/

Szánalmas, amit egyesek művelnek...

2012. júl. 28. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!