Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mi különbség van a teljes...

Mi különbség van a teljes kiőrlésű és a fehér kenyér között? Úgy értem búzából készül a liszt mindkettőhöz, nem?

Figyelt kérdés
2012. aug. 2. 16:05
 1/10 dirtboy ***** válasza:
100%

a teljes kiőrlésű rostosabb,nem emeli úgy az inzulinszintet alacsonyabb GI /glikémiás index/ értékű.

szóval tápanyagban is jobb és nem zsírosít úgy mint a sima lisztes kényér.

2012. aug. 2. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Itt egy cikk ezzel kapcsolatban: [link]
2012. aug. 2. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy nagyon vigyázni kell, mert az élelmiszeripar ezt is kihasználja, én mindig elolvasom a címkét, hogy mit tartalmaz adott kenyér. Ma már ráírják a rozskenyérre is azt, aminek a fő összetevője a sima liszt és rozslisztet legfeljebb pár százalékban tartalmaz, vagy ráírják, hogy teljes kiőrlésű, közben fő alkotóelem ugyancsak a sima liszt, legfeljebb kevernek hozzá valamennyit.
2012. aug. 2. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Teljes kiőrlés: A búzaszemet nem tisztítják meg a héjétól, hanem az egész búzaszemet őrlik össze, melynek része a csíra, a mag és a héj. Nagyon sok vitamin a héjban koncentrálódik.


Inkább az a kérdés, hogy mitől drágább a teljes kiőrlésű liszt, amikor sokkal kevesebb munkafázison megy keresztül?

2012. aug. 2. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Azt olvastam, hogy nemcsak sok vitamin van a héjában, hanem sok méreganyag is, ez valóban igaz lehet?


A teljes kiörlésűben még az a jó, hogy sokkal jobban jobban laktat, mint a fehér kenyér, nem kell belőle olyan sok.

2012. aug. 2. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 kalmj ***** válasza:
Mindenki ódákat zengett a teljes kiörlésű kenyérről nekem is. Úgy 10% szénhidráttal van kevesebb a teljes kiörlésűben. Felszívódásban, cukorszintemben én nem vettem észre semmit. Szóval szerintem 0. A Norbi lisztje süteményei, az igen. De hogy abba mi van?
2012. aug. 2. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 dirtboy ***** válasza:

kalmj

én 100 GI értékű cht fogyasztok edzés után és nem érzem,ne is várd egy kajától hogy érzeni fogod a különbséget,de attól még van.

2012. aug. 2. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 kalmj ***** válasza:

dirtboy!

Pedig alacsony gl indexbe teszik a táblázatok, miközben a főtt krumplit közepesbe. Én meg a (cukor) méréseim alapján pontosan hogy a magasba soroltam a finomliszt mellé. Számomra fogyasztása bűn.

2012. aug. 2. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
A teljes kiőrlésű kenyérben se több a tk liszt aránya az 50%-nál. különben egy tömör, szinte ehetetlen görcs lenne, és nem kenyér.
2012. aug. 2. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszi
2012. aug. 2. 19:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!