Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Jó ötlet? (Kérdésed túl...

Jó ötlet? (Kérdésed túl rövid, a magyarázatod hosszú. )

Figyelt kérdés

a helyzet az, hogy szombaton vendégeket várunk.Ugye illene valami édességet készíteni, a főttkaja mellé.Nincs pénzünk bevásárolni..Arra gondoltam, hogyha csinálnék tejbegrízt, jó sűrűre és beleönteném egy üvegtálba, majd beleszórnék meggyet/cseresznyét jó lenne e?És amikor még meleg meghinteném kakaóporral.Ha kihűlt meg szeletelem...

Tésztát lehetne csinálni/kakaósat, meggyeset/ de piskótához nincs tojás, palacsinta nem szokott sikerülni


Jó ötlet lenne?:)



2012. aug. 2. 18:49
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem igen,megkóstolnám en is :)
2012. aug. 2. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

bár egészen kicsivel költségesebb, én úgy készíteném, hogy megfőzném a grízt, meg főznék egy tasak vaníliás pudingból hígabb pudingot, még melegen összekeverném a kettőt (esetleg egy egészen pici vaj is mehet bele, de anélkül is teljesen jó), és ebbe mennének a gyümik

és ezt pl. 'pohárkrém' formájában is asztalra adhatod, rögtön flancosabban is hangzik :)

2012. aug. 2. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
mondjuk a gyümiket kicsit pépesíteném, cukroznám, és rétegezném a pudingos grízzel egy pohárba - így még mutatós is :)
2012. aug. 2. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

sajnos nincs pudingunk..:/

de ha kis fagyistálakba rakom a grízt, pürét, gríz stb...nem jó?

a pürét hogy csináljam?

vagy egy nagy üvegtálba beleöntöm a grízt, bele a gyümiket és a sütőbe vele?

bocsi a sok kérdésért:)

2012. aug. 2. 19:26
 5/9 anonim ***** válasza:

a sütőt nem tartom jó ötletnek...

bár éppenséggel meg lehet oldani kivajazott jénaiban mondjuk gríz-gyümi-gríz rétegezéssel, a tetejét bőven megszórva kristálycukorral, és csak addig tenni be sütőbe, míg a cukor kicsit rá nem olvad - de ez csak ötlet, nincs kipróbálva, én biztos nem kockáztatnék kísérletezéssel, ha vendégeket várok, és ennyire szorul a hurok köröttem, hogy nincs túl sok minden, amihez nyúlhatok...

a gyümölcsöket villával is pürésítheted, de nem muszáj, mehet egyben is bele

ha meggyed van, akkor akár meggyszósz-szerű dolgot is készíthetsz, kis lisztes habarással, fahéjas ízesítéssel

igen, a fagyis tálka is jó ötlet

2012. aug. 2. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
nagyon köszönöm:))
2012. aug. 2. 19:37
 7/9 anonim ***** válasza:
75%

nagyon jó ötleteket kaptál, de , ha van 2-3 tojásotok, akkor a meggyből-cseresznyéből már egy jó tepsi bögrés sütit is süthetsz.mivel a palacsintát említetted, abból gondolom, hogy ennyi tojás talán lenne.

ha beírod a keresőbe, hogy bögrés sütik, rengeteg egyszerű receptet találsz. és mégiscsak egy finom süti, nem tejbegríz.

2012. aug. 2. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
2012. aug. 2. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A te ötleteidet felhasználva, ahogyan én csinálnám:

- a grízt jó keményre megfőzném, bele a gyümiket (ahogyan írtad),

- majd kistálkákba önteném, és a tetejére még kristálycukorral elkevert kakaóporral megszórva (=megolvad a tetején, olyan mint a csoki)

Szerintem így lesz a jó, mindenki kap majd egy-egy kistálkát, és kikanalazza.


De ha nem a cukrozott kakaó megy a tetejére, hanem a tetejére is gyümiket raksz dísznek, akkor is mutatós.

2012. aug. 3. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!