Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Már bevált édes gofri receptek...

Már bevált édes gofri recepteket írnátok?

Figyelt kérdés

Ma csináltam és nem lett jó. Odaragadt a sütőhöz, meg alapból olyan fura lett az állaga a tésztának.

Ez alapján csináltam:

40 dkg liszt

1 csomag sütőpor

3 tojás

12 dkg Rama margarin

1 csomag vaníliás cukor

12 dkg cukor

csipet só

1/2 liter tej

reszelt citromhéj



2012. aug. 11. 12:32
 1/2 anonim válasza:

Én ezt a receptet a férjemtől tanulta! :-P

3db tojás

1db sütőpor

1 1/2 bögre tej

1 3/4 bögre liszt

1/3 bögre olaj

3 tk cukor

1/2 tk.só

A tojásfehérjéket habbá vered.A többi alapanyagot külön tálba összekevered,utána a két komponenst összekevered fakanállal,úgy hogy ne törjön össze a hab.

El cseszhetetlen,és csudi FINOM!!!!!!!!!!!

2012. aug. 11. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Az én receptem egyszerűbb, de a végén a tészta könnyű, és ha bekened egy kis olajjal a sütő felületét, még odaragadni sem fog :)


Hozzávalók:

kb fél kg liszt, nem nagyon mérjük, csak érzésre

fél csomag sütőpor

2 evőkanál cukor, de sokszor ezt sem mérjük, csak érzésre

3 tojás

tej és szénsavas víz fele-fele arányban


A tésztát kicsit sűrűbbre csináld, mint a palacsinta tészta, és miután bekeverted, hagyd 10-15 percet pihenni. Én robotgéppel keverem csomómentesre, és a gofrisütőt meg szoktam kenni olajjal, ugyanis nekem is sokszor leragad.


Egyszerű recept, de a tészta így is finom, és könnyű állagú. Ráadásul kiszáradni sincs ideje, olyan finom :)


Sok sikert! :))

2012. aug. 12. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!