Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Bióételek mitől jobbak és...

Bióételek mitől jobbak és miért drágábbak?

Figyelt kérdés

Nagyon komoly vita let ebből a kérdésböl a baráti társaságban : Véleményekre lennék kiváncsi ...

Azok táborát erősitem akik nincsenek oda a bió dolgokért..


2012. aug. 16. 11:06
 1/5 anonim ***** válasza:

Hát én amondó vagyok h bio kaját meg tudok termelni a kertemben is. Ugyanis ennek az a lényege h nincs műtrágyázve, tápszerezve, permetezve. Na hát az én kertemben is így teremnek a zöldségek és alig került valamibe a mag. Ezért nem fogok milliókat kifizetni. Meg a tojás amit nagyanyám tyúkja tojik v a szomszéd tehenének a teje is bio csak nem kérnek érte csillagászati összegeket. Ez csak parasztvakítás. akit be tudnak etetni az megveszi és ők jól járnak.

Nagyapám még azt sem tudta mi az a bio és permeteztek is és képzeld most lesz 90 uh senki ne mondja nekem h annyira káros az egészségre ami nem bio

2012. aug. 16. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Humbuk az egész. Védelem nélkül, legyen az akár vegyi, akár a természetből nyert, egyszerűen nem lehet eladható árut termelni.

aki azt állítja, hogy a portékája "bio" nem mond igazat, lehet, hogy éjjel, de valamikor használ növényvédőszert.

A piacon is kérdeztem a nénit, aki "bio" almákat árult, hogy miért ilyan drága, elszólta magát " jaj, tudja kedves, milyen drága a permetezőszer ?"....

2012. aug. 16. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

No ez az! Azt mondják, azért ilyen drága, (no meg azért kukacos) mert bio.

A másik azt mondja, hogy az árban vissza akarja kapni a műtrágya-növényvédő árát is.

No de ha a bio-nál az nem merül fel költségként, akkor ugyan mitől drágul a termék előállítása?


Így, ahogy mondjátok, akit lehet, bepaliznak, és fizess már többet a rengeteg kukacért, amit hazaviszel az almában, körtében, egyéb gyümölcsben, amitől a végén megundorodsz és az egészet a szemétbe vágod!

2012. aug. 16. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
75%

Attól jobb, mert nincs tele méreggel.

És ugyanezért drágább is.

Mivel egy termék ára nem attól függ, mennyibe kerül előállítani, hanem hogy mennyit ér meg a vevőnek.

Egy 30 ezer forintos házimozi hanghal szett önköltsége nem éri el az 1000 forintot.


Amíg valamit drágán is el lehet adni, addig nem fogják olcsón adni... mert hülyék lennének.

Ha valakinek fontos a méregnélküliség, akkor fizesse meg.

Meg azért azt se felejtsük el, hogy a veszteség is sokkal nagyobb, pont a növényvédő szerek hiánya miatt, meg az is felviszi az árat, ha mondjuk meg kell fizetni vagy 20 embert, hogy kézzel szedjék le a zöldségekről a meztelen csigákat, meg a krumplibogarakat.

Ők se felebaráti szeretetből melóznak.

2012. aug. 16. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha tudná, hogy a krumpli mellé zellert, tormát kell ültetni, és a krumplibogár nagy ívben elkerülné, nem kellene kézzel szedegetnie a bogarakat 20 ember társaságában.
2012. aug. 16. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!