Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mi a neve annak a fa kütyünek,...

Mi a neve annak a fa kütyünek, amivel a nagy átmérőjű palacsinta sütésénél elsimítják a főzőlapon a tésztát?

Figyelt kérdés
A palacsintasütő, amit vettem, nagyon nagy és nem terül el rajta a tészta időben. Ha be tudnék szerezni hozzá egy ilyet, tán könnyebb lenne.

2012. aug. 20. 00:22
 1/8 anonim ***** válasza:
spatula?de egyébként nem tudom miről beszélsz :D Hát nem folyik szét?
2012. aug. 20. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
talán körbe kéne fordítani párszor a palacsintasütőt ;)
2012. aug. 20. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
82%
Azt mondd még meg, hogy nálad honnantól "kütyü" valami?
2012. aug. 20. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Tésztasimító fakütyü!

Ez óriási:D:D

2012. aug. 20. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

[link]

erre a kütyüre gondoltál? :D

2012. aug. 20. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Próbáld ki nagyobb merőkanállal kimérni az adagot. majd rájössz, hogy mennyi elég, ha már ilyen nagyot sikerült venned.

én biztos nem fakütyüznék, hanem megoldanám egy merőkanállal.

2012. aug. 20. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nagyobb merőkanállal már túl vastag a tészta és azt nem szeretem. Hiába fordítgatom, megsül a tészta, mire körbeérne. Ezért keresek ilyet, mint amilyet az 5. kommentelő linkelt! Köszönöm szépen! Azt hittem, van külön neve, de ezek szerint túlgondoltam :)
2012. aug. 20. 12:27
 8/8 anonim ***** válasza:

Hát ha te neked ilyen óriás palacsinta sütő géped/platnid van akkor be kell szerezned egy ilyen palacsinta simító faeszközt. De ha ügyes kezű ember vagy akkor te magad is csinálhatsz ilyet. :)

A strandokon ahol sütnek ilyen óriási palacsintát ott is ilyen eszközzel simítják el a tésztát egyenletesen, meg persze gyakorlás kérdése.


De ha neked ilyen otthoni konyhába való palacsinta sütő serpenyőd van, akkor kell a merőkanál meg a körbe-körbe, jobbra balra döntögetés amíg a palacsinta tészta körbe folyik.

De általában az olyan serpenyők amik direkt palacsinta sütők azok csak egy méretben vannak. Vagy hát én minden háztartásban egyféle méretet látok és ha abba öntöd a palacsinta tésztát akkor abban rendesen megtudod a tésztát benne sütni, mert nem olyan nagy és nem lesz benne a tészta vastag.

Nekünk Tefálos teflonos palacsintasütőnk van és az kiváló, célnak megfelelő tökéletes palacsintákat tudunk benne sütni.

2012. aug. 24. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!