Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » A narancssárga színű tojás az jó?

A narancssárga színű tojás az jó?

Figyelt kérdés
Itt a telepen ilyet adnak, elég drága, nagy, azt mondja a nő nagy szám, jobb e mint a sárga tojás; darabra is oaadja...

2012. szept. 4. 10:20
 1/7 anonim ***** válasza:

A természetes körülmények közt tartott tyúkoknak ilyen a tojása, amelyek csak kukoricát és füvet kapnak.

Az étel színezéket elég régen feltalálták és alkalmazzák is a baromfi tápokban. Nekem mindig kétségeim vannak az ilyen árukkal.

2012. szept. 4. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Persze, hogy jó, ha valamivel "színezeik " is a tápot, az természtes karotin kivonat.

Ha megéri Neked vedd meg nyugodtan. szép lesz tőle minden tészta, vagyis minden amibe beleteszed.

2012. szept. 4. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
22%

Nem romlott, ha ez a kérdés.

De én nem venném meg, ki tudja, mivel etették. Valószínűleg a táppal trükköztek.

Én biotojást veszek (egyébként nem veszek biocuccokat, csak a tojást), mert nem bírom elviselni a többi tojás "tápos" szagát. Folyton szagolgattam, nem romlott-e és felfordul a gyomrom, ha megcsap a szaga, és elmegy az étvágyam.

A biotojás sápadt színű, de nincs szaga.

2012. szept. 4. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
35%
Ha piros paradicsompaprika csumáját kapják a tyúkok, vagy sok sárgarépát,attól lehet narancssárga a tojás. De a tápot hiába színezik,attól nem lesz az.
2012. szept. 4. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

elég baj az, ha a bio tojás sápadt színű...

nálunk a tyúkok egész nap legelnek, kapirgálnak a szabadban, sima búzát, kukoricát és napraforgót kapnak, esetleg még a kertből megöregedett vagy problémás zöldségeket, gyümölcsöt - és olyan szép narancssárga a tojás, hogy öröm vele tésztát gyúrni :)

2012. szept. 4. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen jó, valószínűleg vitamint kaptak a tyúkok (jolovitot) az szokta erősebb sárgára színezni a tojásokat.

Ritka az a gazdaság, ahol még költenek erre. Valószínűleg ezért is drágább.

2012. szept. 4. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Király! Akkor jó folytatom ennek a vételét! És tényleg, nagyon friss, nagy, nagyonnagy, úgyhogy kevesebb darab tojást kell felhasználni, úgy látszik hozzászoktam a tápos tojáshoz azért volt furcsa a rendes tojás.
2012. szept. 4. 21:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!