Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Melyik halat fajtát szereted?...

Melyik halat fajtát szereted? A tengeri vagy a Magyar halak ízlenek jobban?

Figyelt kérdés
2012. szept. 21. 10:19
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Annyira nem vagyok oda a halakért, ez leginkább azért lehet, mert otthon gyerekkoromban kizárólag az apám által fogott halak maximum háromféle elkészítése került az asztalra, mindhárom tele szálkával, szöszmötölős, és az íze sem az igazi. (Halászlé, ezt nem szeretem sehogyan sem, rántott és sült hal).

De ha már hal, akkor most már inkább tengeri.

2012. szept. 21. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

A tengeri halakat jobban szeretem.

De szívesen eszek fogast, pisztrángot és harcsát is.


És nefelejtsük a finom török-balatoni hekket :D

2012. szept. 21. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
A Tiszában fogott szürke-harcsát, és ugyaninnét az apró sütnivaló kárász, keszeg, süllő.
2012. szept. 21. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Az abszolút kedvencem a magyar halak közül, a fogas(süllő)--elnevezése a súlyától függ...húsa vetekszik a legízletesebb tengeri haléval! Aki még nem kóstolta, annak csak ajánlani tudom! Nem olcsó, de íze kárpótol mindenért!

A tengeriek közül a lazac a befutó...még nem túl sokat kóstoltam, errefelé max tonhal, hekk az elérhető.

2012. szept. 21. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

A sült kecsege a kedvencem, kaporszósszal, de finom a pisztráng is.

A tengeri halakért nem vagyok annyira oda, persze tengerparti nyaraláskor a frissen fogottakból készült ételeket ki nem hagynám.

2012. szept. 21. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Akkor jövök a sznob dumával! A lazacot szeretem a legjobban, nyersen füstölve, camambert sajttal, olívabogyóval. És ráadásul szeretem is a halakat, az összes félét. Szerencsére olyan a munkám, hogy rengeteget hajózok német-svéd viszonylatban, így a hajón tudom is őket rendszeresen enni. Egyébként nem vagyok sznob, mielőtt bárki ezt gondolná.
2012. szept. 21. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Hát... Tudod hogy meg ez. Kerek csokoládé, lyukas csokoládé ... :D Mindegyik halat imádom, amelyik normális körülmények közül jött, kivéve a pangasius, de azt is megeszem.

Még a törpeharcsát is imádom, paprikás lisztbe forgatva és úgy kisütve valami isteni.

2012. szept. 21. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
A pangasius-al mi a baj?
2012. szept. 21. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
A tengeri fagyasztott hal egy merő óborzalom! Olyan büdös, hogy még a kutyám is csak lökdöste, megfőzve meg szétesik, ehetetlen az egész. Herkentyűk is kb... Én ezért döntöttem úgy, hogy ha tengeri halat akarok, akkor bizony elmegyek a tenger mellé, mert ez így csak bohóckodás, a hal megbecstelenítése. Egyébként mind a kettő, édesvízi közül majd mindegyik, ha jól van készítve, és tengeri is nagyon finom citrommal sóval, mmmm :)
2012. szept. 21. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Egyszerűen kevésbé ízlik.
2012. szept. 21. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!