Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » A madártej elég híg lett...

A madártej elég híg lett attól még ehető úgyértem hogy nem lesz belőle bajunk?

Figyelt kérdés
Most először csináltam. neten néztem receptet de nekem nem lett sűrű ( lisztet és pudingport nem írt ez a recept hogy kell bele) Ízre jó csak olyan sárga tej állagú az egész... :(
2012. okt. 27. 16:47
 1/4 anonim ***** válasza:
Attol jo hát. De kell bele 1 csapott evökanál liszt az 1l tejhez.
2012. okt. 27. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

lehet, hogy az arányokkal van a baj, úgy értem sok a tej, kevés a tojás. de ha gondolod, még egy tojássárgáját kikeverhetsz egy kis cukorral, két ek. liszttel, vagy van. pudinggal. azt egy kis kivett madártejjel lazítod, és nagyon óvatosan újra főzöd vele. így be fog sűrűsödni.

ha kihűl, pedig még sűrűbb lesz.

én is jártam már így, de ezzel a módszerrel "kijavítottam"

2012. okt. 27. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Pár óra állással is sűrűsödik kicsit. Ne foglalkozz vele.
2012. okt. 27. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A tojás sárgájától lesz krémszerű, de legalább 6-8 tojás kell 1 l. tejhez. Ha nem főzöd kellő ideig, akkor nem krémesedik be. De vigyázni kell, túl sem szabad főzni, mert pillanat alatt rántottává kapja össze. Én nézem a tetejét, s mikor azt csinálja, hogy bugy, bugy -akkor lekapom a tűzről, de ekkorra már érzed is, hogy krémesedett. Egy kk. pudingport keversz a tojásos-cukros kevercshez máskor, akkor sűrűbb lesz, de az sem jó, ha nagyon sűrű. Akkor inkább legyen ritka:)
2012. okt. 27. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!