Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mi az eredeti amerikai palacsi...

Mi az eredeti amerikai palacsinta receptje?

Figyelt kérdés
2008. máj. 24. 09:23
 1/6 anonim válasza:
69%
Szia! Épp ma reggel csináltam. Tegyél fel egy - lehetőleg teflon - palacsintasütőt a gázra, közepes fokozaton. Nem kell kizsírozni. Egy edényben keverj el egy tojást, egy csésze tejet, pár ek. olajat és mézet, egy csipet sót. Aztán keverj bele egy csésze bármilyen lisztet, és kb. fél tasak sütőport. Nem kell teljesen simára kikeverni, az állaga pedig legyen sűrűbb, mint a "magyar" palacsintáé. Aztán a már forró serpenyőbe merjél a masszából, két-három kisebb palacsintányit. Amikor az egyik felük már barnás (1-2 perc), fordítsd meg őket, és süsd fél percig. Legjobb melegen tálalni, én a juharszirupon kívül friss almaszeleteket is szoktam adni hozzá. A tésztát variálhatod gabonákkal, gyümölccsel... Sok sikert!
2008. máj. 24. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

[link]

ez is tényleg olyan:-)jó étvágyat.

2008. máj. 24. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Az első recept alapján életemben először elkészítettem az amerikai palacsintát. Isteni finom lett. Én méz helyett cukrot tettem bele, és sütőlapon sütöttem. Akkor fordítottam meg őket, amikor a felszínükön apró buborékok jelentek meg. Ajánlani tudom mindenkinek :)
2009. okt. 30. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
annyit szeretnék kérdezni, hogy mézből/cukorból mennyit kell beletenni? pár ek. abból is?
2009. nov. 20. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szia! Előző vagyok, én érzésre csináltam. Pár e.k elég lesz, de én megszoktam kóstolni a nyers tésztát. Ha nem túl édes az sem baj, hisz a lekvártól amit rákensz, majd édes lesz :) Meg ha túl sokat teszel bele, könnyebben leéghet... (bár ezen a sütőn nem, meg a teflonon nem fog).
2009. nov. 20. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
100%
köszönöm:) sikerült, és tényleg nagyon finom lett:D
2009. dec. 13. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!