Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Háziasszonyok! Ti milyen...

Háziasszonyok! Ti milyen egészséges ételeket szoktatok főzni otthon?

Figyelt kérdés
Szeretném egészséges ételekkel etetni a férjem,gondolok itt nem csak zöldségre,hanem változatosságra is.
2012. nov. 14. 18:35
 1/3 anonim ***** válasza:
először is amit tudok azt alapanyagoktól főzök, azaz nem veszek kész szószokat, előre panírozott dolgokat, meg ilyesmiket. A hal például egészséges. A lazac kicsit drága, de néha szoktam cisnálni gyömbéres fokhagymás citromos lazacot, nagyon szeretjük. Ezen kívül ha rizst főzök köretnek, néha belefőzök egy kis sárgarépát, vagy kukoricát... Ha jót akarsz tenni a férjeddel, akkor amikor csak tudsz használj teljes kiőrlésű lisztet, használj olívaolajat (tudom, az is drága...) És hirtelen több nem jut eszembe. Mi hetente 1-2 alkalommal eszünk húst főételnek. A többi főzelék, tésztaféle, ilyesmik
2012. nov. 14. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi a választ!
2012. nov. 14. 19:52
 3/3 anonim ***** válasza:

hát nem nagy dolgok de én ezeket próbálom(igaz én még csak 20 vagyok de itthon én főzök:p)


kerülöm a bő zsírban sütést, fasírtot onkább tefánia vagdaltnak csinálom meg, rántott hús helyett párolt hús, sült husok

rántotta kevés olajon paradicsommal, hagymával, gombával

sült krumpli helyett főtt, krumplipüré süőben sült vagy hagymáskrumpli

rizs párolva hozzá mindig vmi(répa, borsó, kukorica, lencse, bab, zöldbab, gomba, petrezselyem stb)

lecsó tojáosan

zöldséglevesek, gyümölcsleves, hüvelyesekből leves, gulyásleves, csirkeraguleves, pulykagulyásleves

töltött paprikam rakotthusok, rakottzöldségel, citromos halfilé

húshoz mindig vmilyen gyümölcsszósz, kompót, barackbefőtt, csalamádé, cékla

ha olyan étel van akkor zöldköret v savanyúság

zöldséges rizseshős

főzelékek párolt husival

pörköltek pulykából, csirkéből kevés olajjal

gyümölcsösmuffin, túrós, mákos, almáspite, répatorta, diós-lekváros zabsüti, mákosguba, túrógombóc

2012. nov. 14. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!