Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Cukorbeteg étkezésnél, ha egy...

Cukorbeteg étkezésnél, ha egy kekszet saját házitejszínből és lisztből csinálok, akkor az a keksz gyors vagy lassú felszívódású lesz? A liszt lassú, a tej, tejszín gyors, de összegyúrva vajon hogyan emeli a vércukrot?

Figyelt kérdés
2012. nov. 15. 18:33
 1/4 anonim ***** válasza:
Összeöntöd a narancsszörpöt meg az eperszörpöt, akkor vajon kivi szörp lesz? Hát nem, epres-narancsszörp lesz. Na ugyanígy működik a sütivel is, gyors lesz és lassú is.
2012. nov. 15. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi a választ,bár nem kéne teljesen hülyének nézni!Azért tettem fel ezt a kérdést ,mert a dietetikusomtól azt a választ kaptam hogy :hát nem tudom!
2012. nov. 15. 19:11
 3/4 anonim ***** válasza:

Furcsa, az első válasz tökéletes, a dietetikusod meg érdekes ember. Nem hülyének nézett, hanem példát mondott.


Gyors is lesz benne, lassú is lesz, tehát a diagram alapján közepesnek értékeljük. Egyébként pont ezért csalóka ez a glikémiás index, mert mindenkinél, minden elkészítésnél más, és más index mást okoz.

2012. nov. 16. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Azt hogy milyen gyorsan szívódik fel azt nem tudom - deminnél zsirosabb a tejszin annál inkább csökenti a vércukorszint emelését - próbáld ki - egyél egy szelet kenyeret, üresen s mérd meg a cukrodat félóránként 4szer - utána egyél meg egy jól megvajazott szelet kenyeret s ismételd meg a méréseket... vagy próbáld ki meleg fött krumplival majd vajjal összetört krumplival...
2013. okt. 23. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!