Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Valami nagyon egyszerű /esetle...

Valami nagyon egyszerű /esetleg kevert /tésztát kellene sütnöm. Csak zsirom van. Persze tojás, liszt, sütőpor stb minden van. Van egy üveg meggyem, és lekvárom is. Mit ajánlotok?

Figyelt kérdés
2012. nov. 17. 15:07
 1/10 anonim válasza:

itt vannak jo receptek:)

[link]

2012. nov. 17. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszi, én valami jól bevált otthoni receptre gondoltam. Azért hegyeztem ki a kérdést zsirra, mert az olajos bögrés ugy ragad,, mint a rohadás. Nem lehet megfogni. Sem vágni.
2012. nov. 17. 16:21
 3/10 anonim ***** válasza:

lehet, hogy megkéstem vele, de írom a kakaós süti receptjét.

25 dk liszt, 25 dk cukor, 2,5 dl tej, 5 dk zsír, 1 tojás, 4 ek. kakaópor, 1 csomag sütőpor.

a zsírral a cukrot és a tojást jól elkeverjük, majd apránként hozzáadjuk a tejet, a sütőporos lisztet, és a kakaót.

közepes, sötőpapíros tepsibe öntjük. a lecsurgatott megy kiváló lesz a tetejére. le fog süllyedni, de sebaj, a finom íz a lényeg.

ha nem meggyel akarod, akkor félvevágva lekvárral is megkenheted. tetejére porcukor.

mindenképpen villapróbáig kell sütni, első 5 perc 180-200 fok, majd visszevéve kicsit, nehogy az alja odakapjon.

összesen kb 30 perc a sütési ideje.

nagyon egyszerű, nagyon finom, akár tortaalapnak is megfelel.

2012. nov. 17. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Holnap szeretném, igy jól jött. Kipróbálom. köszi
2012. nov. 17. 18:57
 5/10 A kérdező kommentje:
Esetleg lehet kakaó nélkül is, hogy ne legyen barna?
2012. nov. 17. 18:58
 6/10 anonim ***** válasza:
Pont írni akartam, hogy a kakaót elírtam, mert 4 deka kell, ami kb 2 evőkanál. el is hagyhatod, de egy kis fahéjat azért tegyél bele, hogy valami színe is legyen.
2012. nov. 17. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

ja és , ha végképp nem akarod kakaóval, ezzel a kb 4 dekával növeld meg a lisztet, mert a szárazanyagtartalomhoz viszont kell valami.pl két kanál pudinpor is jó kakakó helyett.

ez egy nagyon variálható süti:)

2012. nov. 17. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Tegnap került sor a süti megsütésére. Nagyon finom, de ez is ragad ma. Miért nincs egy olyan meggyes süti recept, ami nem ragad másnap?
2013. jún. 26. 11:30
 9/10 anonim ***** válasza:
Mindegyik ragad, a muffin is. a benne lévő cukor megolvad a sütéskor.szórd meg jó porcukorral, abból is beszív valamennyit, de mégsem ragad a kezetekhez.
2013. jún. 26. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Még mindig várok egy stabilabb tésztát, amibe meggyet tehetnék, és kevert tészta. Kitétel még, hogy utálok habot verni. A bögrés is laza, nem szeletelhető. Ettem és láttam én már olyan meggyest, ami szépen volt vágva, és nem esett szét. A tészta stabil volt. Ennek mi lehet a receptje?
2013. jún. 26. 14:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!