Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mennyire szálkás hal a pisztrá...

Mennyire szálkás hal a pisztráng illetve a lazac?

Figyelt kérdés
2012. dec. 3. 09:31
 1/4 anonim ***** válasza:
A pisztráng nagyon, a lazac kevésbé, vagy semennyire:)
2012. dec. 3. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
88%

Nem nagyon szálkásak.


Persze van benne egy kettő, de nem olyan eget rengetően sok.


A pisztrángot ha lisztbe forgatva vagy csak úgy magában bő, forró olajban megsütöd akkor a gerincét kivéve az egész hal megehető, mert a sütés során a vékonyka kis szálkája is megsül és az is ehető lesz.


Ha füstölt pisztrángot eszel akkor abból is a gerincét szépen ki emelve a többi kis szálkát szépen ki tudod a halból szedegetni.


A lazacba vékony hosszú szálkák vannak.

Abból is szépen ki lehet szedegetni a szálkákat.

De ha van egy szép szeleted amit egyben akarsz megsütni vagy elkészíteni akkor az egyik kezeddel a tenyereddel szépen végig simítod a hal húsát és ahol szúr ott a szálka azokat pedig szemöldök csipesszel szépen kihúzogatod.

A többi ami benne marad azt meg evésnél kiveszed, de ezután már nem sok szálka marad abban sem.

2012. dec. 3. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
a lazac (ha jól tudom) egyáltalán nem szálkás, a pisztrángban azért már akad egy-kettő
2012. dec. 3. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm, az a helyzet, hogy van egy 2,5 éves kisfiam, ezért kérdeztem, de szerintem neki inkább halrudakat veszek és nem kockáztatok. :)
2012. dec. 4. 14:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!