Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mit lehet főzni 20 000ft-ból...

Mit lehet főzni 20 000ft-ból egész hónapban, milyen alapvető élelmiszereket lehet venni 3 személyre?

Figyelt kérdés

2012. dec. 4. 15:44
 1/6 anonim ***** válasza:
tésztás, krumplis cuccokat főleg. húst nem igen lehet, max ilyet hogy csirkemáj, egy kis farhátból levest, majd elsütni, nyesedékből pörköltöt.
2012. dec. 4. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Olcsó ételek Google-n keresd.Olcsóbb ételek,krumplis tészta,paprikás krumpli,paradicsomos káposzta,kelkáposztafőzelék,pásztor tarhonya,palacsinta,tojásleves,káposztás tészta,borsófőzelék,krumplifőzelék,resztelt máj,rántott máj,fasírozott,sült krumpli,tojásos nokedli ,rizses hús,grízes tészta,lebbencs leves,frankfurti leves,szilvás gombóc,vagy lekváros gombóc,nudli,csontleves.Ezek általában olcsóbb ételek közé tartoznak.Alapvető élelmiszerek:rizs,liszt,olaj ,só,fűszerek,tészták,levestészta,gríz,leveskocka,cukor,panírmorzsa,krumpli,hagyma,tej,tejföl,vaj vagy margarin,zsír,parasztkolbász.Húsok közül figyelni kell az akciókat,amúgy a fagyasztott csirkemáj,pulykaszárny,csirke far-há.tNa most ezeket nem kell mind megvenni,mert tuti nem jönne ki 20ezerből,csak írtam egy pár példát.Én mindíg előre megtervezem mit főzök,kb három napra főzök egy nagy adaggal,és körül nézek a konyhában mi kell hozzá.A 20ezer elég kevés 3embernek,de hát sajnos ilyen nyomorúlt ez a gazdasági helyzet.Mi is 3an vagyunk,és én is folyton ilyen gonddal megyek el vásárolni.Én mindíg gyűjtöm a blokkokat és nagyjából tisztában vagyok az árakkal.Hétvégén vásárolok,hétközben csak pékárut veszek.Tehát 5000Ft jut egy hétvégi bevásárlásra neked.Vezess naplót és írd ki mikor mire költöttél.
2012. dec. 4. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Liszt ,cukor, rizs ,tej ,tojás ,lencse tészták, krumpli, hagyma,üveges lecsó,

Amit még lehet venni . szárnyas aprólékok , máj , darált hús , lecsó kolbász

Fagyasztot zöldség keverékek -ebböl lehet krémleveseket főzni

Máj a sertés és csirke máj - resztelt máj ,rántott máj

Amit még lehet főzni.

Paprikás krumpli

krumplis tészta

bolognai

rizses vagy tarhonyás hús

rakott ételek

káposztás tészta

töltött káposzta

palacsinta

lencse főzelék

lecsós szelet

paradicsom leves

paradicsomos káposzta

lekváros gombóc

barát füle

Én ilyekor azt szoktam csinálni,hogy a rendelkezésre álló pénzt több felé osztom.

Pl 4000 ft -ért veszek alap dolgokat , liszt stb ,

6000ft húst . A maradék 10000est elteszem ,de úgy hogy 2 be mert igy marad még amin vásárolhatok ha kifogyok valamiböl ,vagy kenyeret .. Az utolsó ötezereshez pedig csak akkor nyúlok ha musszáj . Megprobálok 2 napra főzni.

Érdemes a piacon is körbe nézni. Illetve pl Tesco honlapján vannak kuponok mindig más tipusúak ételre stb .

www.tesco kupon .hu

2012. dec. 4. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

http://www.gyakorikerdesek.hu/kereses.php?keres=olcs%F3+%E9t..


Az elmúlt hónapokban itt feltett hasonló kérdések, és az azokra adott válaszok. Rengeteg jó ötlet és recept is van közöttük, csak győzd megjegyezni őket!

2012. dec. 4. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Meg lehet oldani!

Előre el kell tervezni, mit esztek!

1 heti kaja:

Lekvár 300ft, 1 margarin 200 Ft, 1 májkrém 200 Ft, 6 paprika 250 Ft, 10 tojás 350ft. 60 zsemle/ kifli 1000 ft . ( lefagyasztom, és minfriss nyit veszek elő amennyit megeazünk, nem vész kárba) 2000 Ft kb. minden nap van reggelire, vacsaorára lekváros zsemle, májkrémes zsemle, vajas zsemle paprikával, zsemle főtt tojással.


1 spagetti 150Ft, 1 paradicsom konzerv 100Ft, fél kg darált hús 500 Ft. Spagetti 750 Ft.


Fél kg máj( Tesco mirelit) 300 Ft, 1 üveg cékla 200 Ft, rizs 100 Ft. Rizs májjal 600 Ft


1,5 kg burgonya 200 Ft, 300 Ft kolbász, 200 Ft 1üveg csalamádé, 700 Ft.


Fél kg hús 500 Ft, rizs 200 Ft, 700 Ft rizses hús.


Mi 2 napig ugyan azt esszük ebédre.

Íg egy heti kaja 5000 Ft.

2012. dec. 4. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A főzési módszereket is tanulmányozhatod.

A rántottát fel lehet szaporatani liszttel, vízben, jobb esetben tejben keverve a tojással.

Velem előfordult, hogy teljesen leégtem, ellopták a pénztárcámat is és kihúztam 2 kg liszttel, két tucat tojással a hónapot. Vitamint néha vettem be hozzá.

Bab, borsó, lencse mindíg lehet otthon, sokáig eláll.

Én mikróban előpuhítotom, némi áztatás után.

Kukorica liszt rengeteg energiát tartalmaz, sőt, még vigyázni is kell, mert a kevéstől is hízhatsz.

Sajtos, tejfölös, vagy tojásos tészta is olcsó.

Krumplis lisztből csinálhatsz sztapacskát, kevés juhtúróval, én szeretem, nem is drága. Pörköltet is tehetsz néha egy kis köretre, nem muszáj sokat.

Céklaleves, főtt tojással, fokhagymával.

Hagymaleves, franciásan

Időnként még kreálok is "mindenből egy kicsit levest", néha kimondottan szuper.

Persze, azért módszeresen, óvatosan, nem kotyvasztani...

2012. dec. 5. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!