Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Sütemények tésztája cukor...

Sütemények tésztája cukor nélkül, édesítővel, hogyan?

Figyelt kérdés
Sziasztok, életmódváltás miatt leszoktam a cukorrol, és édesítő porokat (canderel, stevia) használok, abból se sokat. Most jön a karácsony, és a sütiket is így akarom megcsinálni, de van egy rossz tapasztalatom, amiket eddig sütöttem édesítővel, azon sütemények tésztája mindig száraz lett és nagyon morzsálódott, eléggé fojtott, amikor ettem, szóval nem lett jó. Az édességgel nem volt gond, a krémekkel sincs baj, de a sütemények tésztája ehetetlen, ha simán csak kicserélem a cukrot édesítőre. Nyilván hiányzik a cukor tömege (édesítőporbol tized, huzad annyi elég), es a cukor jó "szaftossá" változtatja a tésztát, és nem morzsálódik és a sütési tulajdonságát is megváltoztatja. A kérdésem milyen trükkök vannak arra, hogy a tészta cukor nélkül is hasonló állagú legyen, mint cukorral. Köszi.

2012. dec. 11. 08:13
 1/5 anonim ***** válasza:
Szia, nem túl olcsó, de próbáld ki a nyírfa cukrot, nekem nagyon bevált, cukorbetegek is ehetik. A másik, amit én tésztába használok és ugyancsak jó, az a fruktóz, azaz gyümölcscukor.
2012. dec. 11. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Felejtsd el acanderelt és társait, ha pozitív irányba váltottad azt az életmódot!

Én egyszerűen kihagyom a cukrot, vagy teszek bele, mindegy mennyit írnak, egy kocka nádcukrot, vagy nyírfát.

A töltelék ad neki édességet, a lekvár, a gyümölcs. Zacskós puding is... Bőven elég annyi cukor.

Pl. palacsintát megsütöm cukor nélkül, csökkentett vagy házi lekvárral megkenem, és jó!

Hozzá állás kérdése!

Ugyan ez nálam a só téma is...

2012. dec. 11. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Csatlakozom az előttem íróhoz, én is a Xilitet (nyírfacukor) ajánlanám. 1:1 arányban helyettesíthető vele a cukor, színre, állagra is hasonló. Viszont érzékeny gyomrúaknál hasmenést okozhat. Ennek kb. a 40%-a hasznosul, tehát 100grammban 40gramm a szénhidrát. A fruktóznál ez jóval magasabb. Viszont, ha jól tudom, a Norbi-féle Zéró cukorból semmi sem szívódik fel. Csak az ára húzós...
2012. dec. 11. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ugye a cukor elhagyásának kizárólag akkor van értelme, ha a gabona lisztet is lecseréljük. Teljesen fölösleges lenne drága nyírfacukrot adni az amúgy csupa szénhidrát liszthez.


Paleo sütemény recepteket keresnék, fantasztikusan krémes gesztenye tortát lehet csinálni, meg 100 más süteményt.. :)

2012. dec. 11. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Másrészt egy csomó konyhai "vegyi" folyamathoz kell a cukor, szóval élesztős tészta cukor nélkül nem kel meg, a sütőporos sütik nem az igaziak, stb...
2012. dec. 17. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!