Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Tejmentes kúrán vagyok 3...

Tejmentes kúrán vagyok 3 hónapig (a családom nem). Mit főzzek, hogy ne kelljen külön főzni? Tejföl-tejszín helyett valami ehető ízű?

Figyelt kérdés

Ami még nagyon fontos, hogy mindezek ellenére szeretnék bármit megfőzni, amit eddig (tejfölös szaftos, tejszínes, habarásos stb. kaják).Legalábbis eddig ez a kezdő ötlet. A párom és még 2 kisgyerek is enne ugyanezekből és jó lenne, ha nem vennék észre a különbséget, nem szeretnék kétfelé főzni.

Főleg a tejföl fog hiányozni, de tejszín (főzéshez, tehát nem édes) helyett is jó lenne valami más.



2013. jan. 21. 11:33
1 2
 11/13 anonim válasza:

Nekem a férjem tejallergiás, én mindent tej nélkül főzök. Ami nekem bevált, és nincs mellékíze főzve:Joya finesse főzőkrém. Auchanban és sparban lehet kapni. Ez tök olyan, mint a tejszín. Tejföl helyett a soyagurt natur szójajoghurtot esszük, én ezzel csinálok krémleveseket, paprikáscsirkét, szóval tejfölnek használom.

Sajt helyett a csízió pizzafeltétet veszem, ebbe csak 1 fajta tejfehérje van, de ő pont arra nem allergiás. gyakorlatilag nem látott tejet. Na ez nem igazán finom, de rásütve vagy tésztára reszelve megteszi. Amúgy szójatej helyett lehet zabtejet vagy rizstejet inni, ezekez natúrban én sem iszom meg, de főzéshez nekem az alpro soya unsweetened vált be.főzelékben semmi mellékíze, amibe tej kell ezt teszem.Én ezekkel mindent tudok helyettesíteni, egyedül sajtos-tejfölös tésztát nem, de ennyi lemondás nem nagy ár:-)

2013. jan. 21. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
0%
De biztos hogy mi magyarok mindenképpen tejet vagy szóját akarunk enni? -tudom, ez Off kérdés-
2013. jan. 21. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 Jubilee ***** válasza:
Nekem mindkét gyermekem tejallergiás, a kislányom még tojásallergiás is. Én zabtejszínt használok, zabtejet. Lehet kapni zabtejport, rizstejport, kókusztejport. 400g 1000ft körül van, ebből 4 liter növényi "tej" készíthető. A kókusztejszín felverhető kemény habbá, ha esetleg vmi olyasmit készítenél.
2013. jan. 23. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!