Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Tejmentes kúrán vagyok 3...

Tejmentes kúrán vagyok 3 hónapig (a családom nem). Mit főzzek, hogy ne kelljen külön főzni? Tejföl-tejszín helyett valami ehető ízű?

Figyelt kérdés

Ami még nagyon fontos, hogy mindezek ellenére szeretnék bármit megfőzni, amit eddig (tejfölös szaftos, tejszínes, habarásos stb. kaják).Legalábbis eddig ez a kezdő ötlet. A párom és még 2 kisgyerek is enne ugyanezekből és jó lenne, ha nem vennék észre a különbséget, nem szeretnék kétfelé főzni.

Főleg a tejföl fog hiányozni, de tejszín (főzéshez, tehát nem édes) helyett is jó lenne valami más.



2013. jan. 21. 11:33
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Ezek csak tippek.. mandula tej, rizs tej ,szója tej szója tejföl, mert ezek valójában nem tartalmaznak rendes tejet..
2013. jan. 21. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

A szójatejet nem bírom meginni, hányingerem van tőle. A rizstej az jöhet. Szójatefjölt még nem kóstoltam, de a szójatej után nincs sok bizodalmam hozzá.


Ezért érdekelne tapasztaltak tanácsa, hogy mit próbáltak már ki, ami bevált.

2013. jan. 21. 11:44
 3/13 anonim ***** válasza:
mindenképp vastagnak kell lennie a bukszádnak, ha az egész családnak ebbőlk akarsz főzni.. húgom csak 3 hétig volt ilyenen, de kb. ráment a gatyánk is a tejekre, olyan dolgokra amik nem tartalmaznak tejet..( 2 éves kislányról volt szó, aki él-hal a tejtermékekért) csak 1 liter szójatej került neki 600 ft-ba... zabtej stb ennél drágábbért volt.. a különbséget (ha ők is esznek) mindenképpen észre fogják venni. egyébként ez az oldal is sokat segít: [link]
2013. jan. 21. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
egyébként a csokis szójatej nagyonis finom! (utolsó :) ) bár a rendeset én is utáltam, abból max tejbegríz készült
2013. jan. 21. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Tejet ők ihatnak, meg amit akarnak enni, az mehet nekik. Lehet, hogy ez félreérhető volt. Viszont a napi egyszeri főtt ételnél nem szeretnék kétfelé főzni.

Van egy csomó kaja, ami nem tartalmaz eleve tejterméket (pl. paprikáskrumpli), de mi nagyon szeretjük a tejfölösen készült kajákat és 3 hónapig nem szeretnék ezek nélkül élni. :)

2013. jan. 21. 11:51
 6/13 anonim ***** válasza:
mandula tej, mandula tejszín, rizstej, rizstejszín, zabtej, zabtejszín... ezek mind nagyon jók
2013. jan. 21. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Nagyon egyszerű: olyat főzz, amiben nincs tej.
2013. jan. 21. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. Nem nagyon lehet helyettesíteni a tejet, vagyis csak furcsaságokkal. Én inkább kihagyon a tajas kajákat, de nem teszek kókusztejet a spenótba.
2013. jan. 21. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Én a kislányomnak külön főzök, mert ha nagy ritkán nincs időm, vagy kedvem és a többiek is rizstejes, vagy rizstejszínes ételt ettek, akkor nagy volt a felháborodás. Így maradt a kétfelé főzés, ami annyit tesz, hogy, amikor magunknak csinálok valamit, mielőtt beletenném a tejet, vagy a tejszínt, vagy tejfölt kiveszek egy-két adagnyit és innentől külön csinálom. a sütőbe viszont mindig kétféle tepsibe megy be a kaja. tejfölt a rizstejszínnel helyettesítem, még sütéshez is.
2013. jan. 21. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
0%

Hagyja abba a családod is a tejivást, mielőtt cukorbetegséggel, rákkal, súlyproblémákkal, autoimmun betegségekkel kezdenének küzdeni.. ez csak egy jó tanács.


Az összes hús süthető/főzhető és tejmentes.

Gyakorlatilag bármilyen sült/párolt zöldségköret: tejmentes.


Tejszín helyett használható még a Cocomas kókusztejszín.

2013. jan. 21. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!