Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » FONTOS! Gyomor kímélő ételek?

FONTOS! Gyomor kímélő ételek?

Figyelt kérdés

13 éves lányom tegnap nem volt túl jól és ma sincs valami fényesen.Fáj a hasa és hányingre van, de egyfolytában azért piszkál hogy éhes.Nem engedtem neki csak a főtt krumplit és a háztartási kekszet enni.De ezekből elege van. Rendes kaját akar.Mit főzhetnék neki ami kíméli a gyomrát de mégis laktató ? Nem azt szeretném hogy kritizáljatok hanem hogy segítsetek.Előre is köszönöm


Ui.: Sajton kívül mindent megeszik.



#étel #diétás #gyomokímélő
2013. febr. 20. 09:11
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
2013. febr. 20. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Kössz ! De azért még írhatnátok néhányan !
2013. febr. 20. 09:47
 3/17 anonim ***** válasza:
20%

nem lehet, hogy az egója kívánja a kaját, de igazából nem is éhes?

szerintem addig ne egyen semmit, amíg el nem múlik a hányingere.

a főtt krumplit azt én is utálom, de azt akkor szoktam enni, ha hasmenésem van

nem lehet, hogy az utóbbi időben nehezebb ételeket fogyasztott és a szervezete nem kívánja a kaját?


22f

2013. febr. 20. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
10%

Nagyon gyenge (egyáltalán nem zsíros) húsleves, benne sárgarépa-gyökér, benne főzött csirkemáj, csirkemell szelet, fűszerek nélkül, natúr.

Főtt tojás sárgája, esetleg ici-pici vajjal, de inkább tejföllel+sóval kikavarva. (Egyéb fűszereket egyelőre hanyagolnám)

Pirítós kenyér fokhagymával bedörzsölve + egy csésze citromos tea langyosan



A link nem nyílik, legalábbis nekem, de ott inkább paradicsomos kaják, és főzelékek, feltéttel, és hasonlók voltak írva, szerintem az a lányodnak most még nem alkalmas.


Ha még valami eszembe jut, írom.

2013. febr. 20. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

09:57 Nem kioktatást hanem segítséget kértem


Utolsó : Köszii a választ :)

2013. febr. 20. 10:10
 6/17 anonim ***** válasza:
83%
Főzzél neki húslevest . Sajnos a gyerekek nem értik meg ,hogy kímélni kell a gyomrukat ilyenkor ,nálunk is ez szokott lenni . Tényleg próbáljátok meg a levest és ha jobb lesz a gyomra akkor délután ehet valami mást.
2013. febr. 20. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
53%

Szerintem is inkább a most levegőben kóválygó influenza-féle kerülgeti a lányodat, azért nincs jól. Amiket soroltam, még mellé lehetőleg minél több folyadékot próbálj meg belediktálni.

Ha a házilag facsart rostos gyümölcslét bírja a gyomra, akkor tea helyett napi 1-2 pohárkával azt is adhatsz neki, van valami kalória-tartalma, és mégsem üli meg a gyomrát.

Sajnos, ha "üres" a gyomor, sok gyógyszerrel egyelőre nem célszerű teletömni, mert kaja-alap nélkül az sem tesz jót a szervezetnek.

2013. febr. 20. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
9:57 vagyok és nem kioktatásnak szántam, csak én is ebben a cipőben vagyok.
2013. febr. 20. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
53%

Eszembe jutott még a méz. Reggel-délben-este egy-egy evőkanállal. A legjobb immunrendszer erősítő.

Kérdezd meg tőle, meginná-e, kívánja-e a Neo-Citrán, vagy hasonló teákat. Ha "közönséges" influenza kerülgeti, az már akkor is hat, ha még nem tört ki rajta teljesen.

2013. febr. 20. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
53%
én a főtt rizset ajánlom, fel lehet dobni kevés sovány csirkemellel és sárgarépával. Lehet sárgarépa főzeléket vagy levest. (ezeket doki ajánlotta nekem gyomorfájásra) Semmiképp ne adj neki nyers gyümölcsöt (inkább kompot formájában) vagy zöldséget, mindent főzve vagy párolva!
2013. febr. 20. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!