Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Egyszerű és olcsó Somlói recept?

Egyszerű és olcsó Somlói recept?

Figyelt kérdés
Babapiskótából szeretném csinálni, mert a sütőnk nem süt rendesen és emiatt sütni se tudok.
2013. febr. 20. 19:28
 1/3 anonim ***** válasza:

Piskótákat 4 darabra tördeled, kis rum aromával melocsolgatod, lespricceled. Én egy negyed üveggel locsolok rá.

Főzöl 1 vanília pudingot

Főzöl 1 csoki pudingot

1 tábla Katica, vagy valamilyen ét csokit egy kis lábasba törődelsz, teszel rá 1 dl vizet, és addig melegíted míg össze nem forr/ olvad kavard végig mert leég

Ha van mazsola, dió apróra vágva


Minden meleg legyen mikor össze rakod!


Fogsz egy nagy tálat, vagy jénait, abba teszel piskótát, rá csoki pudingot, mazsola, csoki szósz, megint piskóta, vanília puding, dió, csokiszósz, piakóta, csoki puding, mazsola, csokiszósz, piskóta...

Addig rétegezed míg el nem fogy!

Hagyod kihűlni, majd hűtőbe teszed!


Este kell neki hogy össze érjen.



Másnap egy kis tálba szedsz belőle pár evőkanállal, és nyomsz rá tejszínhab sprayt!

2013. febr. 21. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha nem akarsz rum-aromát:

A piskótát összetöröd, locsold meg meggybefőtt levével (vagy éppen egy lefőzött kávéval), egy vékonyka réteg baracklekvár tetejére kis őrölt dió, néhány szem mazsola.

Erre mehetnek a csoki és vanília-pudingok, a tetejére a forró csoki, és rá a tejszínhab.

Már az elején a talpas poharakba, (ha akarod kistálakba) rakom, így nem kell az egész összhangját megtörni a szedéssel.

2013. febr. 21. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én is szoktam maradék piskótából, mézeskalácsból, de babapiskótából is somlói szerű valamit kreálni.

minden alapanyagnál más praktikát kell bedobni, mert nem egyformán reagálnak a belocsolásra. a babapiskótát és egy kis meleg-rumaromás tejjel szoktam meglocsolni, de ne ázzon pépesre csak szívja meg magát. ehhez teszek mazsolát és durvára darált diót, szeretjük, ha lehet ropogtatni. vagy maradék csokit olvasztok, vagy kakaóból csinálok sűrű csokiöntetet, amivel leöntöm (átcsorgatva az egész rakományt ) amikor kistányérra vagy tálkába adagolom, akkor nyomok rá tejszínhabrózsákat sprayből.

2013. febr. 21. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!