Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Felkockázott pulykamellből...

Felkockázott pulykamellből mit csináljak?

Figyelt kérdés
2013. márc. 2. 05:19
 1/8 anonim ***** válasza:

Nem tudom mennyire vagy oda az ilyen Knorr rafinériás,de nekem van egy szupi Knorros receptkönyvem.Megosztanám veled az egyik kedvenc receptem.

Hozzávalók 4 személyre:

-1 tasak knorr tepsis gombás pulykaszeletek rafinéria

-50 dkg pulykamely

-1 közepes fej vöröshagyma

-3 ek olaj

-1 kis kanál ételízesítő

-1 ek mustár

-25 dkg gomba

-1 kis pohár tejföl

-1,5 dl víz

-1 csokor petrezselyem /én fél csokorral szoktam/

1.A hagymát apró kockára vágva,forró olajon,lassú tüzön üvegesre pároljuk.A húst adjuk a hagymához,ízesítjük ételízesítővel,közepes lángon pirítsuk,pároljuk kb 10 percig,saját levében vagy egy cseppnyi víz hozzáadásával.

2.A gombát vágjuk fel cikkekre,aprítsuk fel a petrezselymet.Adjuk a húshoz a mustárt és a gombát.Keverjük jól át és röviden piritsuk,amíg a gomba elkezdi kiengedni a levét.

3.Adjuk hozzá a tejföllel és 1.5 dl langyos vízzel elkevert Rafinéria alapot.Közepes lángon főzzük még kb 10percig.A finomra aprított petrezselymet az utolsó félpercben adjuk hozzá.

4.Kifőtt tésztával vagy párolt rizzsel tálaljuk.

Ízlés szerint kínálhatunk még hozzá tejfölt.

2013. márc. 2. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Bocsi,elütöttem a pulykamellet melynek.
2013. márc. 2. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
köszike,az a baj,párom nem szereti a gombát :(
2013. márc. 2. 06:49
 4/8 anonim válasza:
46%

Hat, ez nem egy nagy durranas, de en neha szoktam csinalni.

Kicsit fuszerezem, aztan VAJban megsutom. Sult krumplival, rizzsel, egy kis sajttal talalom. Gyorsan elkeszul!

2013. márc. 2. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Petrezselymes, tejszines pulykamell kifőtt olasz tésztával, vagy spagettivel, de lehet belőle pörköltet, fasírtot is csinálni.
2013. márc. 2. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

1. Pörgesd meg sóval, egy kicsit hagyd állni.

Forgasd lisztbe, és forró zsírban (olajban), mintha natúr-szelet lenne, hirtelen süsd ki.

Készíts egy lecsós alapot = hagymát, zöldpaprikát dinsztelsz, sóval, borssal, egyéb ízlés szerinti fűszerekkel, néhány cikkekre cikkekre vágott paradicsomot bele (persze ha üveges vagy egyéb konzerv akkor az), amikor ez összeforrt, belerakod a sült husit, egy kicsit összerotyogtatod. A husi visszapuhul, kockára vágott sült krumplit, esetleg főtt rizst adhatsz mellé köretnek.


Ha nem lecsós alapba, hanem fokhagymás-tejfölös, vagy éppen sajtmártásba rakod vissza ugyanezt a megsütött husit, megint csak más jellegű kajád van, lesz!!


2. Készíthetsz belőle brassóit is

3. Lehet belőle rizses-húst

4. Ha megfőzöd pörköltnek és pirított tarhonyával

5. Esetleg hordós aprókáposztával húsos káposztának, persze attól függ, mennyi a husi

6. Nagyon finom a pásztor-leves, keress rá a neten, zöldbabbal

7. Lehet belőle becsinált leves is

2013. márc. 2. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nyársra húznám pulyka hús ananász kalifornia paprika majd szója szószba kevéa chilli szószt és mézet kevernék ebbe bepácolnám és serpenyőben vagy sütöben megsütném. rizs vagy grillezett zöldségekkel tálalnám.
2013. márc. 2. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
szilvásbuktát mert,azt szeretem...:D
2013. márc. 2. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!