Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Aki nyers krumpliból készíti...

Aki nyers krumpliból készíti a rakottkrumplit, meddig süti és hány fokon?

Figyelt kérdés
Nem volt még olyan, hogy kemény maradt? Én eddig mindig megfőztem előtte héjában, csak soha nem találom el a mennyiséget, ezért gondoltam megpróbálkoznék a nyerssel, de nagyon félek tőle.
2013. márc. 2. 15:11
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha a tojást megfőzöd milyen lesz az mire a krumpli megsül? Nem ésszerűbb főzni?
2013. márc. 2. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
En is megszoktam fözni,nem is hallottam nyers krumplibol,de ha nagyon ki akarod probalni,a krumplit nagyon vekonyra szeld,es folia alatt,lassan süsd.En tovabbra is a hagyomanyos modon sütöm.
2013. márc. 2. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Én is úgy gondolom, hogy teljesen más, ha előtte megfőzöm, de a múltkor tettem fel egy kérdést azzal kapcsolatban, hogy mit csináltok a megmaradt főttkrumplival, és erre jött egy válasz, hogy semmit, mert nyersen csinálja és így nem marad semmi.
2013. márc. 2. 17:06
 4/6 anonim ***** válasza:

De hogy lehet nem eltalálni a mennyiséget? Annyit raksz bele, amennyi van :) Vagy a többi hozzávalóból teszel bele többet, vagy valami.

Én mindig sok krumplit főzök, ha bármennyi kell, mert a főtt krumplit ezerféleképpen azonnal meg tudom enni, ha kell :D Kenyérbe is lehet rakni sokat, hagymásan megsütve is jó és minél több, annál jobb... Mi szeretjük a krumplit. Vajjal és sóval is lazán elfogyna.


A rakott krumpliba mindennek főttnek, sültnek kell lennie, a tojásnak, a krumplinak, a hagymának (mi azt is teszünk bele, viszont húst nem, múltkor még sajtot sem, pedig azt szoktunk). Próbáltuk máshogyan, sosem sikerült.

2013. márc. 2. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A mennyiség ugyanannyi nyersen vagy héjában megfőzve. maradj a jól bevált héjában főzöttnél, az legbiztosabb.

fejenként két közepes krumplival számolj,plusz a hozzávalók , biztosan elég lesz.

2013. márc. 2. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nem /fő-re szoktam csinálni, hanem tepsivel aztán esszük ameddig van. Csak hiába ugyanakkora a tepsi, a krumplik mérete mindig más és egyszerűen képtelen vagyok pontos mennyiséget megfőzni. 3-4 nagyobb szem mindig kimarad. Ilyenkor szoktam krumplis pogit csinálni, de nincs mindig kedvem hozzá.
2013. márc. 2. 19:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!