Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Min lehet sporolni az étkezésb...

Min lehet sporolni az étkezésben és hogyan? Azok akik tudnak kb mennyit spórolnak havi színten?

Figyelt kérdés
2013. márc. 11. 11:15
 1/3 anonim ***** válasza:
Mi úgy szoktok, hogy általában már fizu előtt pár nappal alig van pénz, így akkor már olyan ételeket készítek, ami igen költséghatékony. pl nem veszek drága húst, virslit, friss zöldségeket. inkább fontosabb alapanyagokat mint pl tojás, tejföl, tej, sajt, krumpli. mert ha megveszek valamennyi krumplit, egy üveg olajat, hagymát meg hasonlókat, akkor azokat napokig tudom variállni. pl egyik nap krumpliparikás kolbásszal és nokedlivel, vagy krumplis tészta esetleg krumplis nokedli, lehet csinálni ugyanígy rakott krumplit is, vagy szoktam úgy, hogy pár tojásból nokedlit, és az elég két napig. azt variálom sajtos krumplis nokedlivel, esetleg szoktam csinálni mártásokat is és azt teszek bele ami épp van itthon (szalámi vagy kolbi vagy virsli) és úgy ráöntöm, tetejére tejföl és sajt és be a sütőbe. ilyenek. ha végképp nincs pénz akkor pedig csak tojást veszünk, mert abból pl rántottát lehet csinálni, másnap ugyanígy nokedlis kajcsit, vagy palacsintát, tükörtojást sültkrumplival. mi inkább így spórolunk, de biztosan van hatékonyabb módja is.. :) de mi szeretjük ezeket a kajcsikat.... remélem kicsit tudtam azért segíteni...egyébként így fele annyiba kerül egy bávásárlás mint átlagában.. mert egy héten egyszer csinálunk nagyobb bevásárlást és akkor mindenből veszünk többet így van hogy következő héten már alig kell valami..
2013. márc. 11. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én is pénteken csinálok egy hétre előre "nagybevásárlást". Akkor úgy vásárolok, hogy előtte eldöntöttem, vasárnap mi lesz az ebéd, és ami kell hozzá. Persze akkor már azt is tudom, hogy az esetleges maradékokból a következő napokon milyen kaját variálok. Pl. a vasárnapi pörihoz készített nokedli maradékból lesz tojásos nokedli, vagy a pici pörkölt-maradékból jó sok gulyásleves :))), ahhoz már akár egy adag palacsinta, vagy éppen krumplis-tészta is jó.

Én is szeretem az ilyen "maradék-rakottnak" nevezett dolgokat, amiket összerakok (akár főtt krumpli, akár főtt tészta, rizs, egy kis pörköltmaradékkal, vagy éppen karikára szelt virslivel), tejföllel be a sütőbe (mikróba), ezek ismét csak kiadnak általában 2 napra való kaját.

Amióta odafigyelek, hogy akár a fizetés (nyugdíj) hetében is legyen vékonyabb kaja is pl. paprikás krumpli, vagy valami főzelék akár tükörtojással stb. Akkor a hó végén is marad viszonylag normális kajára való is.

Ha a költőpénzedet úgy osztod, hogy egy hétre ennyi, és pénteken bevásárolsz, hétközben pedig már csak kenyér-tej kell, könnyebb beosztani, mintha egyben van az egész havi pénzed. És a húsféleséget is csak arra az 1-2 napra (evésre) valót veszem meg belőle.


Ha valami akciós húsba futok bele, akkor abból veszek többet, persze azt is tudom, hogy hány főzésre való, tehát hány hét keretéből költöttem.

2013. márc. 11. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Például lehet spórolni, hogy sok mindent magad készítesz (házi joghurt, házi túró, tészta levesbe, lasagne-hoz).


Heti vagy két heti étrendet megtervezek, így nem az utolsó pillanatban kell rohanni valamiért a boltba.


Akciókat érdemes figyelni, akkor több húst venni, elrakni a fagyasztóba.


Minél kevesebb ételt kell kidobni, a legdrágább étel a kidobott étel :(.


Minden héten van húsmentes nap nálunk, egyrészt túl sok lenne a húsból, másrészt kicsit a szervezetünknek is jót tesz. Főzelékek is sűrűn vannak, egészséges és tényleg egy finom feltéttel (akár hús, akár más) tápláló.


Felvágottakat, szalámikat ritkán veszünk, inkább utazáskor, egyébként pástétomféléket készítek többnyire, de van édes nap, akkor lekvárokat eszünk.


Idényzöldségeket és gyümölcsöket érdemes venni, olcsóbb és talán kevésbé van tele mindenféle vegyszerrel.


Havonta így kb. 30-40 megy el ételre (két felnőtt két gyerek).


(Ami nem teljesen étkezés, hogy havi 4-6 kg méz elfogy. Igen, drága, bár piacon termelőtől vesszük, de nem voltunk betegek idén, pedig járunk közösségekbe. Nekünk bőségesen megéri, hogy megveszünk ennyi mézet, de nem kell végigetetni a családot antibiotikummal, aztán probiotikummal, táppénz, betegszabi stb.)

2013. márc. 12. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!