Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Szerintetek fogyhatok úgy is,...

Szerintetek fogyhatok úgy is, ha az étkezésben nem tartok mértéket, viszont minden nap 2 órát sportolok és ahova lehet gyalog megyek?

Figyelt kérdés
2013. febr. 9. 18:34
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Attól függ mit értesz mértéktelenség alatt.


Ha arra gondolsz, hogy a nap folyamán bármikor, amikor lehetőséged van, felfalsz 3 lángost, 1 tál sütit, nagy adag sült burgonyát, másfél liter kólát, stb., akkor a válasz egyértelműen nem.

2013. febr. 9. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Ha nem tartasz mértéket vagy az eddigi hízóétrendet követet, akkor kizárt hogy eredménye legyen az erőfeszítéseidnek. Nagy részben a kaján múlik a dolog.

Nagyon sarkosan mondva mozgás nélkül, de megfelelő étkezéssel el lehet érni eredményt, de fordítva már nem igazán.

2013. febr. 9. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Amikor én 14 éves voltam, a szüleim beírattak kajakozni. Volt rajtam felesleg kb 8 kg. abból 5 az első hónapban lejött, de napi 2 óra edzés, hétfőtől szombatig. Ugyanúgy ettem mind addig , reggel zsömle, ebéd menza, vacsora amit adtak anyámék, szóval nem óriás adagokon éltem. De az edzés eleinte brutális volt:D Télen kezdtem, így vízbe (Duna) nem mentünk, futás, benti edzés fuh... de jó volt:)
2013. febr. 9. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Ha a mozgás miatt kalóriadeficitbe kerülsz, akkor fogyhatsz.
2013. febr. 9. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Akkor kiegészíteném azzal, hogy elkezdtem a paleó étrendet követni, azzal nem tudok mértéket tartani.


Napjában kb. 5-6 gyümölcsöt is megeszek, kb. 100 g olajos magvat (a kedvencem a kesudió), 2-3 db tojást, néhány szelet szalonnát, húst vagy hurkát.


Ez így tudom, hogy sok, hiába paleós, félek, hogy ekkora mennyiségtől nem fogok fogyni.


Köszönöm a válaszaitokat!

2013. febr. 9. 19:12
 6/12 anonim ***** válasza:

Mérték nélkül nem lehet fogyni.

Mértékkel lehet paleo, meg minden hasonló "mű"-étrend nélkül is.

2013. febr. 9. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Igazából próbáltam már mértéket tartani, kalóriát is számoltam, de szenvedés volt az egész, úgy, ahogy volt.


Ha stresszes vagyok vagy szomorú, akkor egyszerűen muszáj ennem.

2013. febr. 9. 19:30
 8/12 anonim ***** válasza:

Hát most durván fogalmazva, a mértéktelenség a paleóban még mindig jobb, mint a mértéktelenség a nem-paleóban. Tehát legalább egészséges táplálékot viszel be ( többletként ), mintsem egészségtelent.


Idővel majd lehet te is rájössz, hogy a mértéktelenség elhagyása nem annyira nehéz, mint amilyennek tűnik.

2013. febr. 9. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
csatlakozom az elsőhöz, attól függ, hogy mit jelent, hogy nem tartasz mértéket. mert pl. én is sportolok, viszont a kajára nem igazán figyelek oda. viszont az a "nem figyelek oda" nálam azt jelenti,hogy nincs különösebb étrendem, viszont nem szoktam cukros üdítőket, csipszet, rágcsát, sütit, stb. eszegetni, főétkezések közt sem eszem, alapban nem eszem zsírosat (ki nem állhatom). reggel vajaskenyér, sajt a hizlaló, ebédre szokott lenni sült krumpli, étkezések után eszem egy szelet csokit, de összességében véve nem eszek sokat, meg ilyen fent említett dolgokat se. szóval, nem figyelek rá, de sok embernek ez bizony mérték:)
2013. febr. 9. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
19:30- Na igen, erősen sejtettem, hogy stresszről van szó. Viszont ha megpróbálnád ezt a túlevést mértékletességre váltani, akkor azt tapasztalnád, hogy tulajdonképpen az evés nem csillapítja a stresszt. Ezt nehéz elhinni akkor, amikor az ember még nem tapasztalta és úgy van megszokva, hogy " márpedig nekem igenis falnom kell, ha dühös vagyok ", de ez csak egy ördögi kör, amelyet ha megszakítasz akkor te is ráfogsz jönni, hogy a stresszt jobb utakon is le lehet vezetni, az étellel való levezetés csak dependenciát és további frusztráltságot okoz.
2013. febr. 9. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!