Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Miért nem sikerül sohasem a...

Miért nem sikerül sohasem a piskótám? Pedig mindent úgy csinálok ahogy a receptben le van írva.

Figyelt kérdés
Már rengeteg receptet kipróbáltam, de hiába, a piskótám mindig összeesik. Pedig jól fel szoktam verni a tojásfehérjét, és utána nagyon óvatosan szoktam összekeverni a sárgájával. A sütőt is mindig előre melegítem és az ajtót sem szoktam nyitogatni. Akkor mégis miért nem sikerül?
2009. szept. 16. 11:23
 1/8 anonim ***** válasza:
93%
Én géppel szoktam a fehérjét felverni,a cukrot apránként adva hozzá.Ha már elég lemény,a gépet alacsony fokozatra állítom,a sárgákat egyenként keverem bele,ha mind benne van,akkor 1 percig magas fokozaton keverem.A lisztet kanalanként habverővel keverem hozzá,és szitán keresztül.A sütésnél nagyon fontos,hogy a sütőajtajába egy hurkapálcikát tégy,mert így a keletkező gőz a kis résen át eltud távozni.Nekem így soha nem esik össze a piskóta.
2009. szept. 16. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszi!

Van még itthon tojásom, úgyhogy kipróbálom így is. Majd megírom, hogy sikerült :-)

2009. szept. 16. 12:11
 3/8 anonim ***** válasza:
90%
Amíg a receptet követtem, nekem sem sikerült. Aztán egyszer a mama azt mondta: Kislyányom, hát minek szeded széjjel azt a tojást? Onnantól kezdve soha nem szedem szét és sikerül. Zum Beispiel:6 egész tojást 6 kanál cukorral robotgéppel vagy a kézi verővel- utóbbival nem lesz olyan sűrű, fojtós a tészta-jó sokáig felverem, aztán a 6 kanál lisztet a fél csomag sütőporral (van, amikor elfelejtem, de akkor is sikerül)óvatosan belekeverem, aztán mehet is a sütőbe!Mmmm!Lehet, neki is állok!Megéheztem.
2009. szept. 16. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Én is úgy szoktam sütni, ahogy az első írta, annyi különbséggel hogy a liszt harmadát/felét keményítővel helyettesítem. Így tuti nem esik össze. Épp ma is sütöttem :-)
2009. szept. 16. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
90%

Eleinte nekem sem sikerült.


Èn elözször a fehérjét cukorral felkeverm,jó keményre,majd a sárgáját egyenként beleteszem.Aztán a liszttel összekevert sütöport.Egyböl a formába,majd az elömelegített sütöbe.Kb.20 percig sütöm hölégkeveréses sütöben ,amíg a fogpiszkálóra nem ragad a tészta.

Ha kész az ajtót 10 percig nem nyitom ki.

Mindeg jól sikerül.

2009. szept. 16. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Megcsináltam a piskótát úgy, ahogy az első válaszoló írta és tényleg nem esett össze. Már kész is van a torta, aki erre jár annak szívesen adok egy szeletet :-)

2009. szept. 16. 14:54
 7/8 anonim válasza:
75%
cukrász a férjem.tényleg fontos,hogy támazd ki az ajtaját a sötőnek,de nem teljesen az elejétől.úgy a közepétől végig.
2009. szept. 16. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok.Örülök,hogy segíthettem.Jó étvágyat hozzá!
2009. szept. 16. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!