Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Kb 20an leszünk és kezdő...

Kb 20an leszünk és kezdő szakács vagyok. Mit főzzek a családnak?

Figyelt kérdés
2008. jún. 10. 13:37
 1/5 anonim ***** válasza:
83%

Ballagás?

Hát hidegtálakat: sonkatekercs,kaszinótojás,franciasaláta vagy más majonézes saláta,fasírozott tojással,kolbászos sült süss csirkecombokat.Ezeket egy kezdő is megtudja csinálni vagy bográcsba főzz pörköltet.

2008. jún. 10. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi, nem ballagás csak egy szimpla szülinapi buli. A bogrács nem jó. múltkor anyuméknál voltunk (ugyanígy) akkor gulyás volt a menű. A többit megcsinálom, jó ötletek! de a főétekkel akkor is gondban vagyok :((
2008. jún. 10. 14:33
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Szia, amit nehéz elrontani: sült csirkecombok tepsiben.Veszel vmilyen fűszersót rá amit szerettek, vagy te válogatod össze a fűszereket.mellé csinálj franciasalátát.Kiadós, nem túl drága húsétel.
2008. jún. 10. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon finom a sajtos-tejfölös csirke!


Csirkecombból a legfinomabb, de bármelyik része jó a csirkének hozzá.


A csirkét sózd be, tedd kivajazott tepsibe. Egy külön tálban keverj össze 2 doboz tejfölt (2x2 dl), borsot, fokhagymát, esetleg még hozzá oregánót vagy más fűszert ízlés szerint. Ezt az öntetet öntsd rá a csirkére. A tetejébe mehet még egy kis fűszer, ha szeretitek a fűszereket. Ezután fedd be a tepsit alufóliával, és kb. 40 percig puhuljon így a hús sütőben. Ha megpuhult, vedd le a fóliát, reszelj sajtot a tetejére és tedd vissza a sütőbe addig, míg a sajt szépen rápirul a tetejére.


Nagyon-nagyon egyszerű, és isteni! Én mindig bevetem ezt családi ebédeken, imádjuk! Krumplipürével, rizzsel, salátával egyaránt jó.


Az arányokról: a 2 doboz tejföl (összesen tehát 4 dl) egy öt fős családnak elég kényelmesen. Tehát az arányokat a csirkecombok és vendégek számának megfelelően be tudod lőni. A sajt, fűszer pedig ízlés kérdése.


Sok sikert!

2008. jún. 10. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
86%

néhány ötlet, de az egész oldalt érdemes megnézni.


[link]

[link]

[link]

[link]

[link]


és az én egyik favoritom:

[link]


ezek 4 személyes adagok, vagy felszorzod őket 5-tel, vagy (szerintem ez jobb) csak hárommal és kétfélét csinálsz. Több munka ugyan, de tepsiméretből adódóan lehet a jobbik megoldás.

2008. jún. 10. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!