Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » A fött sonka melyik részét...

A fött sonka melyik részét szereted a zsirosát vagy a húsosát?

Figyelt kérdés
2013. márc. 21. 12:23
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
65%

Mindkettőt, de a tömény zsírosat nem, inkább azt a cupákos, húsközeli részét. A következőképp szoktam enni:

Pár szem burgonyát összenyomok villával, teszek rá 1 kanál zsiradékot (néha van valami szalonnazsír, vagy sült hús visszamaradt zsírja, fasírtzsír pedig mindig, a fasírtot zsírban készítjük, és aztán a zsírja a legjobb alapanyag lesz télen almás zsíroskenyérnek, nyáron meg csípős paprikás-paradicsomos zsíroskenyérnek...), 1-2 főtt tojás sárgáját belenyomom a krumpliba, sózom, majd a sonka cupákos részét is úgy-ahogy belenyomom. Mellé pedig a színhúst eszem, egy kis kovászos vagy csemege uborkával (lehetőleg csípőssel). A tojás fehérjét nem szeretem, de ilyenkor összegyűlik nálunk az egész család, nővérem meg az egyik fia meg csak a fehérjét eszi meg, úgyhogy cserélgetjük a tojás alkatrészeit :)


Hétfőre meg szendvics készül: házi kenyér, vaj, egy szelet sonka, egy szelet sajt, 1-2 karika főtt tojás és egy fél uborka. Ezt, sütit és tojást kapnak a locsolók, bár hála istennek mára már csak a rokonok jönnek locsolni. Mi, lányok, nők, sokkal jobban unjuk ezt a hagyományt, mint a fiúk, férfiak, ezt elhihetitek :) Főleg amikor bátyám meg egyik sógorom a szódásüveggel akar meglepni...

Amikor még iskolás voltam, húsvét után néhány napig, amíg volt sonka (jó nagyot szoktunk főzni, néha kettőt is), mindig a fenti szendvicset vittem a suliba, csak uborka nélkül, vagy jól elrendezve az uborkával, mert az viszont a mai napi gyűlölöm, ha a kenyeret valami - bármi - eláztatja.

2013. márc. 21. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Csakis a "húsossát" :)
2013. márc. 21. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
zsírosát jobban (de az egészet szeretem)
2013. márc. 21. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Felesben :)
2013. márc. 21. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:
zsírosat ^^
2013. márc. 21. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Csak a húsosat, a kicsit is zsírosabb részeket már pakolom is félre, egyszerűen hányingerem lesz tőle, ha ráharapok, és akkor még a tiszta zsíros részekről nem is beszéltem :-D
2013. márc. 21. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Nem szeretem a főtt sonkát. :D Hülyeség, hogy húsvétkor ezt kell enni, csak elrontjuk a főzéssel. Bezzeg a nyers, füstölt sonka, az ezerszer finomabb, és jöhet bármikor! :P
2013. márc. 21. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Csakis a húsosat szeretem.
2013. márc. 21. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Vegyesen. Sajna nem jutok hozzá házihoz (jó hát nagy erőfeszítést nem teszek érte), úgyhogy most már sosem eszem, de emlékeim azért vannak :)
2013. márc. 21. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Húsosat! :)
2013. márc. 21. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!